22.04.2022 19:31:54 (Aktualizacja: 24.04.2022 19:59:29)

Akademia pozostaje w III lidze. Jedna porażka zdecydowała o awansie

Aż do dzisiaj Akademia Siatkówki Kyubi Zduńska Wola była niepokonana w tym sezonie. Dopiero MKS Imielin wygrał ze zduńskowolankami 3:0 i pozbawił je nadziei na awans do II ligi.

(fot. Facebook: UKS As Zduńska Wola)

To właśnie Imielin był gospodarzem turnieju finałowego III ligi. Zarówno Akademia, jak i MKS wygrały swoje dwa pierwsze spotkania. Zespół ze Zduńskiej Woli po dreszczowcu wygrał Lubczą Racławówka 3:2 (26:24, 19:25, 20:25, 25:22, 15:11), mimo że przegrywał w setach 1:2. Potem podopieczne Moniki Walczak w trzech setach ograły TSS Gdańsk (25:19, 25:18, 25:11). MKS Imielin radził sobie jeszcze lepiej. Oba spotkania wygrał bez straty seta.

Nie było wątpliwości, że o awans powalczą dwie najlepsze drużyny tego turnieju. MKS podobnie jak Akademia również odniósł w tym sezonie komplet zwycięstw. Mecz na trzecioligowym szczycie pokazał jednak, że to gospodynie mają lepszy zespół. MKS pewnie wygrał 3:0 (25:16, 25:20, 25:16) i zapewnił sobie awans do II ligi.

Wyniki turnieju finałowego:
MKS Imielin – TSS Gdańsk 3:0 (25:10, 25:9, 25:10)
Lubcza Racławówka – Akademia Siatkówki Kyubi Zduńska Wola 2:3 (24:26, 25:19, 25:20, 22:25, 11:15)
TSS Gdańsk – Akademia Siatkówki Kyubi Zduńska Wola 0:3 (19:25, 18:25, 11:25)
MKS Imielin – Lubcza Racławówka 3:0 (25:17, 25:20, 25:22)
Lubcza Racławówka – TSS Gdańsk 3:0 (25:16, 25:19, 25:16)
Akademia Siatkówki Kyubi Zduńska Wola – MKS Imielin 0:3 (16:25, 20:25, 16:25)

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Imielin: 3 zwycięstwa – 0 porażek
2. Akademia Siatkówki Kyubi Zduńska Wola: 2-1
3. Lubcza Racławówka: 1-2
4. TSS Gdańsk: 0-2

Dla Akademii był to najlepszy sezon w historii. Siatkarki ze Zduńskiej Woli po raz pierwszy zagrały w turnieju finałowym i po raz pierwszy wygrały łódzką III ligę, w której przegrały tylko jednego seta.