Szlachetna Paczka w Dąbrowie Wielkiej
W szkole w Dąbrowie Wielkiej (gmina Sieradz), w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, już po raz drugi odbyła się zbiórka darów dla potrzebujących. Zbiórka dotyczyła rodziny, która boryka się z wieloma problemami.
W krótkim czasie, cała społeczność szkolna bardzo zaangażowała się w zbiórkę potrzebnych rodzinie rzeczy. Odzew i wsparcie były ogromne.
- Zbiórka darów dla tej rodziny przeszła najśmielsze oczekiwania. Przygotowaliśmy 21 kartonów prezentów. Zapełniliśmy je trwałą żywnością i środkami czystości, artykułami szkolnymi dla dzieci, ubrankami dziecięcymi, zabawkami, słodyczami a także za zebrane przez uczniów pieniądze zakupiliśmy łóżeczko, nosidełko samochodowe, przewijak, pieluchy i kosmetyki dla dziecka, o które już wkrótce powiększy się rodzina. Dary zostały przewiezione do magazynu i przekazane wolontariuszce, która była odpowiedzialna za dostarczenie "Szlachetnej Paczki" rodzinie. Mamy nadzieję, że rodzina się ucieszyła. Bardzo serdecznie dziękujemy dyrekcji, wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom, nauczycielom , pracownikom oraz mieszkańcom, którzy hojnie wsparli akcję - relacjonują jej koordynatorzy w Dąbrowie Wielkiej.
Więcej informacji
Śląsk na sieradzkim rynku
Dzisiaj, 13:22:00
Upał nie przestraszył artystów i widzów. Rynek w Sieradzu wypełnił się wczoraj muzyką i tańcem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zgromadził liczną publiczność.
Wielkie rzuty
Dzisiaj, 12:10:54
Zduńskowolanka Róża Kozakowska (Start Tarnów) zdobyła w Zamościu złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw Polski, a ponadto ustanowiła nowy rekord świata w rzucie maczugą. Na trzecim stopniu podium stał Maciej Tomczyk. Zawodnik Startu Zduńska Wola rywalizował w rzucie oszczepem.
Komza mistrzynią Europy
Dzisiaj, 11:45:18
Justyna Komza (ULKS "28" Włyń) zdobyła w szkockim Stirling złoty medal mistrzostw Europy seniorek w sumo. Trenerem zawodniczki jest Paweł Pawełczyk.
Komentarze