16.10.2021 23:22:27
Sieradz i Zduńska Wola

Siatkarski sezon rozpoczęty

Wystartowały rozgrywki III ligi mężczyzn z piłce siatkowej. Drużyny z naszego regionu grały na wyjeździe. Tubądzin Volley MOSiR Sieradz wygrał po tie-breaku w SMS-em III Spała, a Akademia Siatkówki Zduńska Wola przegrała z Teamem Żychlin 0:3.

(fot. Akademia Siatkówki Zduńska Wola)

Tubądzin Volley jeszcze w poprzednim sezonie grał z powodzeniem w II lidze. Przez problemy finansowe postanowił jednak przystąpić do rozgrywek na niższym szczeblu. Pierwszy mecz w sezonie okazał się wymagający, choć początek tego nie zapowiadał. Inaugurującego seta sieradzanie wygrali do 14. W kolejnych dwóch partiach górą była trzecia drużyna SMS-u, która zwyciężyła do 23 i 16. Tubądzin Volley doprowadził do tie-breaku wygrywając w czwartej partii 25:19. Decydujący set to zwycięstwo ekipy z Sieradz 15:8.

Akademia zadebiutowała w seniorskiej siatkówce mężczyzn. Mecz w Żychlinie zakończył się wygraną gospodarzy bez straty seta. W pierwszych dwóch setach zduńskowolanie przegrali do 22, a w ostatnim ulegli aż 15:25.

Za tydzień to Tubądzin Volley zagra z zespołem z Żychliny, a Akademia zmierzy się z rezerwami Skry Bełchatów. Te mecze odbędą się już w naszym regionie.