10.10.2021 09:11:16

Sztanga i Burza! Złoto dla Stachowiak!

Magdalena Stachowiak z klubu Burza Burzenin została młodzieżową mistrzynią Polski w podnoszeniu ciężarów. Trenerem zawodniczki jest Kacper Trębacz.

(fot. Facebook: Burza Burzenin)

Stachowiak, która jeszcze rok temu startowała pod panieńskim nazwiskiem Szmytka, rywalizowała w kategorii do 87 kg. W dwuboju osiągnęła wynik 146 kg. Był to jej pierwszy występ na imprezie mistrzowskiej w kategorii młodzieżowców. Wcześniej osiągała sukcesy jako juniorka. Rok temu była czwarta na mistrzostwach Polski, w 2019 roku została wicemistrzynią kraju, a trzy lata temu cieszyła się z brązowego medalu.

W Zamościu startował też inny reprezentant Burzy Burzenin. Patryk Witczak zajął 5. miejsce w kategorii wagowej do 73 kg, z wynikiem 217 kg w dwuboju.