09.06.2021 21:05:55

Wszystko jasne w IV lidze

Jutrzenka Warta spadnie z IV ligi. Dzisiejsza derbowa porażka z Wartą Sieradz 1:6 przekreśliła matematyczne szanse piłkarzy Juve. Pewna utrzymania jest Pogoń Zduńska Wola, która wygrała z LKS-em Kwiatkowice 1:0. Do III ligi awansował ŁKS II Łódź.

Mecz w Sieradzu przypieczętował sytuację Jutrzenki w lidze. W 9 minucie gola zdobył były gracz Juve Marcin Kobierski. Było to jego dziesiąte trafienie w sezonie. Był to jedyny gol w pierwszej połowie. Po zmianie stron gospodarze natychmiast rzucili się na rywala. W pierwszych sześciu minutach Jutrzenka straciła trzy gole, a strzelali: Łukasz Chojecki, Damian GłowackiJakub Janiszewski. Juve odpowiedziało tylko trafieniem Piotra Burskiego. Potem na listę strzelców ponownie wpisali się Głowacki (gol z rzutu karnego) i Janiszewski.

Warta Sieradz – Jutrzenka Warta 6:1 (1:0)
6:1 – Jakub Janiszewski (90’)

Skład Warty: Wlazłowski – Morkowski, Stolarczyk (60’ Mikielski), Sosnowski, Świtała (67’ Szulc) – Chramiec (46’ Janiszewski), Chojecki, Głowacki, Patora – Pluta (46’ Woźniak), Kobierski (46’ Rozmarynowski)

Skład Jutrzenki: Florczak – Pawlak, P. Kobierski, Dryka, Jurkowski – Lewczuk, Smolarek, C. Lewandowski (90’ Ostrowski), Sulgan (76’ Pałucki) – Dudek, Burski (78’ Wojciechowski)

Spotkanie w Zduńskiej Woli lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy. W 11 minucie do siatki trafił Wojciech Chmielewski. Dalsza część spotkania była wyrównana. Napastnik gości znalazł się bardzo blisko bramki Krzysztofa Chruściela, ale jego uderzenie z powietrza poszybowało nad poprzeczką. Tuż przed przerwą golkiper Pogoni popisał się doskonałą interwencją po strzale z rzutu wolnego. W drugiej części spotkania zduńskowolanie mieli okazje, by podwyższyć, ale na drodze stał bramkarz z Kwiatkowic. W doliczonym czasie gry przed stratą bramki Pogoń uratował słupek.

Pogoń Zduńska Wola – LKS Kwiatkowice 1:0 (1:0)
1:0 – Wojciech  Chmielewski (11’)

Skład Pogoni: Chruściel – Porada, Bartos, Retkowski, Budka – Lipski (81’ Szyc), P. Kaczmarek (ż), J. Kaczmarek, Okachi – Sobczak, Chmielewski

Princewill Okachi (Pogoń): 12

Do końca sezonu zostały trzy kolejki. Teoretycznie Warta może zrównać się punktowo z rezerwami ŁKS-u, ale o awansie zadecyduje wtedy lepszy bilans bezpośrednich starć, a tu lepiej wypadają piłkarze z Łodzi. Podobnie jest z Jutrzenką, która może mieć tyle samo punktów, co Andrespolia, ale z tą drużyną odniosła tylko remis i porażkę.