08.05.2021 21:00:35

90 minut zgodnie z planem

Warta Sieradz pewnie wygrała z Nerem Poddębice 3:0. Sieradzanie umocnili się na 2. miejscu w lidze.

Mecz z Nerem toczył się zgodnie z oczekiwaniami. Biało-zieloni przeważali i po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po bramkach Adama PatoryWiktora Płanety. Od 32 minuty Warta grała w przewadze. Czerwoną kartkę po brutalnym ataku w nogi otrzymał jeden z zawodników gości. Sfaulowany został Filip Rozmarynowski, który chwilę wcześniej pojawił się na placu gry zmieniając kontuzjowanego Damiana Głowackiego.

W drugiej połowie w drużynie Warty zadebiutował niespełna 16-letni Jakub Janiszewski, który zmienił Marcina Kobierskiego. Gospodarze przeważali, ale Ner również potrafił stworzyć dogodne sytuacje. Będąc sam na sam z bramkarzem napastnik gości uderzył tuż obok słupka. Równie dobrą sytuację miała Warta. Gospodarze zaatakowali, zmusili do wyjścia bramkarza Neru, ten wybił przed siebie i do pustej bramki z dystansu uderzył Rozmarynowski. Strzał okazał się jednak niecelny. Skuteczniejszy był Łukasz Świtała, który w 79 minucie zdobył gola na 3:0.

Warta Sieradz – Ner Poddębice 3:0 (2:0)
1:0 – Adam Patora (18’)
2:0 – Wiktor Płaneta (35’)
3:0 – Łukasz Świtała (79’)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Świtała, Mikielski, Stolarczyk (ż) – Szulc, Głowacki (30’ Rozmarynowski), Woźniak, Płaneta – Kobierski (53’ Janiszewski), Patora (65’ Góra)

Kolejny mecz Warta rozegra na wyjeździe. Rywalem będzie Orzeł Nieborów.