24.04.2021 20:54:12

Warta punktuje za trzy

W 27. kolejce IV ligi Warta Sieradz wygrała z Andrespolią Wiśniowa Góra 4:1. Biało-zieloni wciąż tracą pięć punktów do lidera ŁKS-u II Łódź.

Pierwszy mecz tych drużyn w tym sezonie zakończył się pogromem i zwycięstwem sieradzan 8:0. Już na początku dzisiejszego spotkania Warta zaatakowała i szybko wpakowała piłkę do siatki. Sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej i gol nie został uznany. Gospodarze przeważali, ale Andrespolia również potrafiła zaskoczyć. Dwukrotnie groźnie uderzyła na bramkę Macieja Mielcarza, który musiał ratować swoją drużynę. Pierwszy gol padł w 24 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki doszedł Damian Głowacki i pewnie pokonał bramkarza rywali. Autorem kolejnego trafienia był Wiktor Płaneta. Ładnym zwodem oszukał obrońcę i technicznym strzałem z dystansu zdobył gola na 2:0. Andrespolia nie pozostała dłużna i tuż przed przerwą strzeliła bramkę kontaktową.

W drugiej połowie trwała dominacja sieradzan, ale Andrespolia potrafiła zagrozić z kontrataku. W sytuacji sam na sam bardzo dobrze spisał się Mielcarz. Warcie też łatwo nie przyszło zdobywanie goli. Z dystansu w niemal samo okienko uderzył Adrian Filipiak, ale doskonale wybronił to bramkarz z Wiśniowej Góry. W 70 minucie po raz drugi na listę strzelców w tym spotkaniu spisał się Płaneta. Tym samym Warta prowadziła już 3:1. Ostatni akord zagrał Mariusz Woźniak. Płaskim strzałem z dystansu przypieczętował zwycięstwo swojej drużyny.

Warta Sieradz – Andrespolia Wiśniowa Góra 4:1 (2:1)
1:0 – Damian Głowacki (23’)
2:0 – Wiktor Płaneta (39’)
2:1 – Krzysztof Felczak (45’)
3:1 – Wiktor Płaneta (70’)
4:1 – Mariusz Woźniak (87’)

Skład Warty: Mielcarz – Filipiak, Sosnowski, Świtała, Mikielski – Stolarczyk (74’ Woźniak), Chojecki, Płaneta, Szulc (46’ Rozmarynowski) – Głowacki, Patora

W następnej kolejce Warta zagra na wyjeździe z Włókniarzem Zelów.