24.04.2021 13:16:43

Charakter na boisku

Dużo emocji dostarczył mecz Pogoni Zduńska Wola z Włókniarzem Zelów. Zduńskowolanie wygrali 3:2, mimo że przegrywali 0:2. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Princewill Okachi.

W 7 minucie dokładną piłkę do środka tuż za polem karnym otrzymał Okachi. Nigeryjczyk uderzył z pierwszej piłki prosto w bramkarza, który odbił futbolówkę też przed siebie. Do dobitki doszedł Jarosław Szyc, ale i jego strzał obronił golkiper. Było też groźnie po drugiej stronie. Zawodnik Włókniarza uderzył z ostrego kąta, a skuteczną interwencją popisał się Krzysztof Chruściel. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga gości. Tuż przed przerwą zdobyli gola na 1:0.

Drugą połowę Włókniarz rozpoczął tak, jak zakończył pierwszą. W 50 minucie zespół z Zelowa wykonywał rzut rożny. Chruściel chciał złapać piłkę po dośrodkowaniu, ale ta wymsknęła mu się z rąk. Wykorzystał to zawodnik drużyny przeciwnej, który głową umieścił piłkę w siatce. Na to trafienie dość szybko odpowiedzieli piłkarze Pogoni. Po dośrodkowaniu Rafał Porada uderzył z główki, piłka odbiła się od bramkarza oraz słupka. Sędzia zauważył, że w którymś momencie piłka znalazła się za linią bramkową i uznał gola dla Pogoni. Zduńskowolanie poszli za ciosem. W 70 minucie finezyjnym uderzeniem głową popisał się Bartłomiej Sobczak. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Chwilę później Sobczak doskonale dograł do Okachiego. Ten jednak przestrzelił w dogodnej sytuacji. Włókniarz nie pozostał obojętny na poczynania Pogoni. Jeden z zawodników z Zelowa uderzył kąśliwie z dystansu i zmusił Chruściela do interwencji. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w doliczonym czasie gry. Okachi wyszedł z kontratakiem i pewnym strzałem umieścił piłkę tuż przed słupkiem. Tym sposobem Pogoń odniosła drugie zwycięstwo tej wiosny.

Pogoń Zduńska Wola – Włókniarz Zelów 3:2 (0:1)
0:1 – Paweł Majchrowski (44’)
0:2 – Błażej Kaliski (50’)
1:2 – Rafał Porada (57’)
2:2 – Bartłomiej Sobczak (70’)
3:2 - Princewill Okachi (90+3')

Skład Pogoni: Chruściel – Porada, Retkowski, Budka, J. Kaczmarek – Szyc, Idzikowski, Okachi, P. Kaczmarek (86’ Szewczyk) – Sobczak, Pawlak (46’ Nowak)

W następnej kolejce Pogoń zagra na wyjeździe z Nerem Poddębice.