17.04.2021 21:03:50

Udany rewanż

Warta Sieradz wygrała z Polonią Piotrków Trybunalski 3:1 w meczu 25. kolejki IV ligi. Biało-zieloni zrewanżowali się tym samym za porażkę z sierpnia.

Polonia to jedyna obok rezerw ŁKS-u Łódź drużyna, która w tym sezonie ligowym wygrała z sieradzką Wartą. Na początku spotkania zespół z Piotrkowa Trybunalskiego udowodnił, że ma patent na biało-zielonych. Goście kilka razy zagrozili bramce Mateusza Wlazłowskiego. W następnych minutach inicjatywę przejęła Warta, ale przez jakiś czas nie przeniosło się to na sytuacje podbramkowe. Gospodarze byli blisko, by stracić gola w kuriozalnej sytuacji. Wlazłowski daleko wyszedł przed swoją bramkę, zauważył do piłkarz Polonii, który chciał go pokonać z połowy boiska. Bramkarz Warty nie trafił w piłkę podczas próby wybicia i futbolówka przeszła tuż obok słupka. Kilka minut później piłkarz Polonii uderzył z bliska, ale i tym razem był to strzał minimalnie niecelny. Goście zagrażali bramce Wlazłowskiego, ale to Warta była skuteczniejsza. W 40 minucie bramkę zdobył Wiktor Płaneta. Jeszcze przed przerwą groźnie z dystansu uderzył Adam Patora, ale dobrze interweniował bramkarz Polonii.

I w drugiej połowie obie drużyny nie przestały atakować. Polonia mogła zagrozić Wlazłowskiemu przy strzale bezpośrednio z rzutu wolnego. Golkiper jednak pewnie złapał piłkę. Z kolei gospodarze mieli dogodną okazję za sprawą Płanety. Pomocnik uderzył z ostrego kąta, ale strzał wybronił bramkarz Polonii Kamil Bruchajzer. W 74 minucie padł drugi gol dla sieradzan. Damian Głowacki podał do skrzydła do Adriana Filipiaka, a ten wyłożył w pole karne do Patory. Napastnik tylko przyłożył nogę i piłka wpadła do bramki. Kilka minut później sieradzanie strzelili trzeciego gola. Rzut wolny tuż przed polem karnym wykonywał Płaneta. Oddał płaski strzał, piłka po rykoszecie wylądowała pod nogę Patory, a ten po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polonia zdołała tylko odpowiedzieć bramką zdobytą w doliczonym czasie gry.

Warta Sieradz – Polonia Piotrków Trybunalski 3:1 (1:0)
1:0 – Wiktor Płaneta (40’)
2:0 – Adam Patora (74’)
3:0 – Adam Patora (83’)
3:1 – (90’+3)

Skład Warty: Wlazłowski – Filipiak, Sosnowski, Rozmarynowski (89’ Kulesza), Stolarczyk - Świtała, Płaneta, M. Mikielski, Chojecki (76’ Woźniak) – Głowacki, Patora (89’ Góra)