09.04.2021 21:18:36 (Aktualizacja: 11.04.2021 15:28:57)

Akademia nie zagra w turnieju finałowym

Akademia Siatkówki Zduńska Wola zakończyła zmagania w turnieju półfinałowym III ligi w Grodzisku Mazowieckim. Zduńskowolanki odniosły dwie porażki i zwycięstwo. Nie zdołały awansować do dalszego etapu rozgrywek.

(fot. Facebook: UKS As Zduńska Wola)

Podopieczne Moniki Walczak wygrały swój ostatni mecz w sezonie. Dziś bez większych problemów pokonały MOSiR Jasło 3:0 (25:18, 25:20, 25:15).

Wczoraj Akademia przegrała z ŁKS-em Łódź 0:3 (21:25; 18:25; 17:25). W tym sezonie był to trzeci mecz między tymi drużynami i trzeci zakończony zwycięstwem drużyny z Łodzi.

Wcześniej Akademia grała z gospodyniami Spartą Grodzisk Mazowiecki. Drużyna ze Zduńskiej Woli przegrała 2:3. Pierwszy set należał do przyjezdnych, które wygrały do 19. Potem Sparta wygrała 25:22. Trzecia partia zakończyła się grą na przewagi. Akademia zwyciężyła 26:24. Gospodynie doprowadziły do tie-breaku, wygrywając w czwartym secie 25:17. Decydująca partia zakończyła się wygraną Sparty 15:11.

Mecz ze Spartą okazał się kluczowy dla drużyny ze Zduńskiej Woli. Gdyby zawodniczki z naszego regionu wygrały w tie-breaku, to one awansowałyby do turnieju finałowego. Awans przypadł Sparcie i ŁKS-owi.

Wyniki:
ŁKS Łódź - MOSiR Jasło 3:0 (25:17, 25:10, 25:16)

Akademia Siatkówki Zduńska Wola - Sparta Grodzisk Mazowiecki 2:3 (25:19, 22:25, 26:24, 17:25, 11:15)

MOSiR Jasło - Sparta Grodzisk Mazowiecki 0:3 (15:25, 17:25, 20:25)

ŁKS Łódź - Akademia Siatkówki Zduńska Wola 3:0 (25:21, 25:18, 25:17)

Akademia Siatkówki Zduńska Wola - MOSiR Jasło 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

Sparta Grodzisk Mazowiecki - ŁKS Łódź 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)