02.04.2021 19:09:22

Orzeł z podciętymi skrzydłami

Świetny mecz Jutrzenki Warta w IV lidze. W 23. kolejce Juve wygrało z Orłem Nieborów 4:0 i zrobiło ważny krok w walce o utrzymanie. Dla zespołu Sylwina Donarta to pierwsze punkty w rundzie wiosennej i najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Zarówno pod względem posiadania piłki, jak i w sytuacjach podbramkowych dominowali zawodnicy z Nieborowa. Skuteczniejsi byli jednak piłkarze gospodarzy. W 24 minucie piłkę w pole karne otrzymał Piotr Burski. Napastnik odwrócił się w stronę bramki, zwodząc dwóch rywali i płaskim strzałem pokonał golkipera. Potem świetną okazję miał Orzeł. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Bartosz Placek. Zimną krew zachował Norbert Florczak, który wybił piłkę na rzut rożny. Ten sam zawodnik z Nieborowa znalazł się w podobnej sytuacji pod koniec pierwszej połowy. Tym razem jednak posłał piłkę nad poprzeczkę. Niewykorzystane sytuacje znów zemściły się na gościach. Jutrzenka wyprowadziła szybką kontrę. Adam Lewczuk podał do niepilnowanego Burskiego, a ten trafił do pustej bramki, kompletując już dublet w tym meczu.

W drugiej połowie znów przeważał Orzeł, ale ponownie do siatki trafiali gospodarze. W 56 minucie z powietrza uderzył Krzysztof Cichosz, bramkarz odbił piłkę, do dobitki doszedł Radosław Jurkowski i było już 3:0. Dużo działo się w doliczonym czasie gry. Dominik Młotkiewicz najpierw trafił piłką w słupek, a minutę później w sytuacji sam na sam strzelił gola na 4:0.

Jutrzenka Warta – Orzeł Nieborów 4:0 (2:0)
1:0 – Piotr Burski (24’)
2:0 – Piotr Burski (41’)
3:0 – Radosław Jurkowski (56’)
4:0 – Dominik Młotkiewicz (90+3’)

Skład Jutrzenki: Florczak – Dryka, Smolarek (58’ Nadolski), Kobierski, Pawlak – Jurkowski, Dudek, Cichosz (87’ Sulgan), Lewczuk – Lewandowski, Burski (83’ Młotkiewicz)

Na ten moment Juve opuściło strefę spadkową i jest na 14. miejscu w lidze. Jutro odbędą się jednak inne mecze i zespół z Warty może spaść niżej w tabeli. W następnej kolejce Jutrzenka zagra na wyjeździe ze Zjednoczonymi Stryków.