31.03.2021 22:45:07

Rafał Augustyniak zadebiutował w reprezentacji

Zduńskowolanin dostał szansę, by zaprezentować się na stadionie Wembley. Dziś odbył mecz eliminacji do mistrzostw świata, między reprezentacją Polski, a Anglią. Biało-czerwoni przegrali 1:2, a w drugiej połowie na boisku pojawił się Rafał Augustyniak.

(fot. Facebook: Łączy nas piłka)

W 77 minucie Augustyniak zastąpił na boisku Krzysztofa Piątka. Dla wychowanka MKS-u Zduńska Wola, byłego piłkarza Pogoni Zduńska Wola, a obecnie zawodnika Uralu Jekaterynburg był to pierwszy występ z orzełkiem na piersi.

Pierwszy gol padł w 19 minucie. Raheem Sterling został sfaulowany, sędzia odgwizdał rzuty karny, a z jedenastki nie pomylił się Harry Kane. W 58 minucie Polska wyrównała za sprawą Jakuba Modera. Zwycięski gol dla Anglików padł w 85 minucie, a jego autorem okazał się Harry Maguire. W trzech meczach eliminacyjnych reprezentacja Polski zdobyła cztery punkty.