21.03.2021 16:55:43

Kolejny sukces Aleksa Pakuły

Pochodzący z Sieradza, a obecnie reprezentujący klub Bogoria Grodzisk Mazowiecki Aleks Pakuła wygrał w Dębicy Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. Wychowanek KTS-u Sieradz potwierdził, że będzie jednym z faworytów mistrzostw Polski.

(fot. Facebook: Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

W finale Pakuła zmierzył się z Samuelem Michną (Lis Sierakowice). Pierwsze dwa sety zakończyły się wygraną sieradzanina do 5 i 8. Potem do głosu doszedł przeciwnik. Kolejne dwie partie były zacięte i zakończyły się wygraną zawodnika z Sierakowic 14:12 i 11:9. Decydujący set był już popisem Pakuły, który nie dał żadnych szans rywalowi. Wygrał 11:2.

W połowie maja Pakuła będzie rywalizować w Dębicy na mistrzostwach Polski młodzików. Rok temu, jeszcze jako żak Pakuła zajął 5. miejsce. Teraz będzie jednym z faworytów do medalu.

Na zdjęciu: pośrodku Aleks Pakuła