09.01.2021 20:34:40

O włos od wygrania z liderem

Tubądzin Volley MOSiR Sieradz przegrał u siebie z SMS-em Spała 2:3 (29:31; 20:25; 25:20; 25:18; 14:16) w meczu 13. kolejki II ligi. To trzecia z rzędu porażka sieradzan. Z kolei SMS pozostaje niepokonany w lidze.

W pierwszym secie sieradzanie postawili się faworytowi. Partia zakończyła się dopiero na przewagi wynikiem 31:29 dla SMS-u. Tubądzin Volley nie wykorzystał piłki setowej.

Drugi set przez długi czas był wyrównany, ale pod koniec goście uciekli na kilka punktów i ostatecznie wygrali 25:20.

Lepsza w wykonaniu sieradzan była trzecia partia. Tubądzin Volley był skuteczny w ataku, a to zapewniło prowadzenie. Z kolei SMS popełniał błędy w zagrywce. Tubądzin Volley prowadził 20:15, ale wtedy coś się zacięło i goście zdobyli trzy punkty z rzędu. Trener Patryk Spychała wziął czas, po którym jego drużyna znów zaczęła zdobywać punkty. Bartosz Łazarowicz pewnie uderzył w ataku, a potem wraz z Patrykiem Smyrskim popisał się podwójnym blokiem. Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 dla Tubądzina Volley.

Czwarta partia zaczęła się bardzo dobrze dla sieradzan, którzy prowadzili 3:0. Świetnie na zagrywce spisywał się Łukasz Rajchelt. Potem mocno w ataku popracował Łazarowicz i Tubądzin Volley prowadził 10:5. Set zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 25:18.

Dla SMS-u był to dopiero drugi tie-break w tym sezonie. Wcześniej wygrali z Czarnymi Rząśnia 3:2. Dla Tubądzina Volley był to pierwszy pięciosetowy mecz w bieżących rozgrywkach. Tie-break zaczął się od dobrej zagrywki gości i prowadzenia 3:0. Wtedy w garść wzięli się gospodarze, którzy doprowadzili do remisu 5:5.

Skład Tubądzina Volley: Smyrski, Porada, Rajchelt, Szyjduk, Łazarowicz, Kubiak, Wroniecki
Rezerwowi: Zdzierak, Jachowicz, Małecki, Pękalski, Sylwestrzak

Wyniki 13. kolejki:
AZS Toruń - WKS Wieluń 1:3 (16;25, 19:25, 25:20, 23:25)
Bzura Ozorków - LUKS Dobroń 0:3 (25:12, 25:15, 25:17)
Kasztelan Rozprza - Hetman Włoszczowa 3:2 (24:26, 25:18, 25:21, 19:25, 15:10)
Lotnik Łęczyca - Czarni Rząśnia 0:3 (15:25, 25:27, 19:25)
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz - SMS Spała 2:3 (29:31, 20:25, 25:20, 25:18, 14:16)