Rozbiegane Mikołaje
W Sieradzu w okolicach mostu wiszącego nad rzeką Wartą odbył się Bieg i Marsz Pomarańczowych Mikołajów. Impreza stanowiła jednocześnie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w biegu przełajowym na 4,5 km. Wśród zwycięzców czołowi biegacze z naszego regionu.
Zwyciężył sieradzanin Arkadiusz Maruszewski (LKS MOSiR Sieradz/Wosiek Team), który w przeszłości wielokrotnie zwyciężał na tej trasie. Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny triumfator Daniel Kokot z Ozimka (Rajsport Active). Podium uzupełnił Michał Podębski z Łasku (Rajsport Active).
Jeśli chodzi o panie, to i tutaj wygrała reprezentantka Sieradza, Magdalena Jakóbczak. Na drugim miejscu była mieszkanka Sędziejowic Arleta Matysiak (Rajsport Active), a na trzecim Aneta Goździk-Zaręba (Łódź Kocha Sport).
Oprócz biegu odbył się marsz nordic walking, bieg dla dzieci oraz maraton pływacki. Nagrodzono nie tylko zwycięzców kategorii OPEN, ale także najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych.
Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Rajsport Active i Łódzki oraz Łódzki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Podczas imprezy upamiętniono także Karola Piotrowskiego - zawodnika Rajsportu Active, nauczyciela WF-u w Zduńskiej Woli oraz ratownika WOPR.
Wyniki TUTAJ
Więcej informacji
Folkowe Łódzkie - Święto Wsi. Oto najbardziej Aktywni Sołtysi w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:04
To oni są najbliżej mieszkańców, integrują ich i zabiegają o rozwój swoich miejscowości. Podczas Folkowego Łódzkiego - Święta Wsi w Głownie poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu "Aktywny Sołtys 2026", organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.
Skrzynia Czasu z 200-lecia miasta Zduńska Wola zakopana
Dzisiaj, 12:22:53
W ramach Dni Zduńskiej Woli, w sobotę, 20 czerwca w pobliżu pomnika Stefana Złotnickiego, odbyło się uroczyste zdeponowanie Skrzyni Czasu zawierającej świadectwa jubileuszu 200-lecia miasta Zduńska Wola. Inicjatorem i organizatorem akacji było Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, a jej pomysłodawcą Wiktor Sochacki.
Aktywny Orlik - ruszyła realizacja programu Ministerstwa Sportu
Dzisiaj, 11:58:35
Rozgrywki sportowo-rekreacyjne dla seniorów, czyli Senioriada, otworzyły cykl spotkań na sieradzkich Orlikach pod wspólną nazwą "Aktywne Lato w Sieradzu - Zdrowo, Sportowo, Orlikowo". Sobotnia (20 czerwca) impreza zgromadziła na starcie 5 drużyn reprezentujących kluby i stowarzyszenia działające w mieście.

Komentarze