26.10.2020 13:01:03
region

Covid-19 w powiecie sieradzkim

Rośnie liczba przypadków zakażeń koronawirusem w placówkach opiekuńczych podległych powiatowi sieradzkiemu. Chodzi między innymi o domy pomocy społecznej. Zaostrzono już też system pracy w starostwie.

(fot. arch. Starostwo Powiatowe w Sieradzu)

O najnowszych danych poinformował w mediach społecznościowych Mariusz Bądzior, starosta sieradzki.

Sytuacja w DPS w Biskupicach nie uległa zmianie. Pozytywne wyniki ma tam aktualnie 24 pensjonariuszy, z czego 5 przebywa w szpitalu, a 19 w izolacji. Chorują 3 osoby z personelu. Sanepid cofnął decyzję o całkowitej izolacji placówki. W najbliższym czasie do pracy wracają pielęgniarki pozostające w izolacji domowej i kwarantannie.

W DPS w Sieradzu mamy aktualnie 4 zakażone osoby, z których 3 przebywają w szpitalu, a 1 w izolacji w domu pomocy społecznej. Zakażeń wśród personelu na chwilę obecną nie stwierdzono.

W Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Tomisławicach pozytywny wynik otrzymała jedna osoba, która trafiła do szpitala. Efektem tego kilkunastu wychowanków, czterech wychowawców i dwie osoby z personelu zostały odizolowane na terenie placówki. Dziesięcioro wychowanków otrzymało pozytywny wynik testu.

Pozostałe jednostki powiatowe pracują normalnie. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, ale również zapewnienie bieżącej obsługi dla mieszkańców Powiatu Sieradzkiego.

W Starostwie Powiatowym w Sieradzu w ramach działań profilaktycznych starosta wprowadził system dwuzmianowy pracy.

- To oznacza, że w poszczególnych wydziałach część pracowników będzie pracowała od rana, a pozostali po południu. Chodzi o to żeby cały wydział nie był obecny w pracy w jednym terminie. Dzięki temu w razie stwierdzenia zakażenia u kogoś z pracowników nie będę musiał zamykać całego wydziału, czy wręcz starostwa - tłumaczy starosta Mariusz Bądzior.

Komentarze

biedronka
30.10.2020 11:25:19
"Nie po to człowiek podpisuje umowę i pracę na jedną zmianę żeby nagle dowiedzieć się że za kilka dni zaczyna pracować na dwie zmiany....." Takie wypowiedzi mnie osłabiają... Mamy nadzwyczajny czas dla wszystkich. Zapraszam na kasę do Biedronki lub innej firmy prywatnej tam trzeba faktycznie pracować. Praca zdalna ??? To przecież fikcja. Kto tylko pracował w urzędzie nie zna w ogóle pracy. Przed zatrudnieniem w urzędzie powinien być wymóg minimum 3 letniej w sektorze prywatnym. Wtedy proszę się wypowiadać....
Do mądrali
27.10.2020 19:22:30
Jak się tak zatrudniły to tak pracują bo widocznie mają taką możliwość pogodzenia życia zawodowego z osobistym w ten formie. To chyba logiczne. Nie logiczne jest to że się z dnia na dzień matka zmienia godziny pracy w taki sposób że nie da się zapewnić opieki nad małoletnimi. Jak już się pisze jakiś argument to wypadałoby żeby był rzeczowy ;)
Proszę jaśniej bo są niedomuwienia
27.10.2020 18:33:29
Czy sformułowanie, że są zakażone znaczy , że mają jakieś objawy? czy tylko wynik wyszedł u nich pozytywny i nie mają żadnych objawów? To jest za duża nie ścisłość która powoduje, że żyjemy liczbami których nikt nie rozumie. Prosimy o pełniejsze informacje bo domysły generują stres a stres szkodzi zdrowiu i jak będą przypadki zawałów i wylewów to kto za to weźmie odpowiedzialność?.
Do matka
27.10.2020 10:47:41
Inne matki jakoś pracują zmianowo i dają radę.
Matka
26.10.2020 18:28:00
Panie Starosto a co z matkami które mają pod swoją opieką małoletnie dzieci?! Przedszkola nie pracują na popołudniowe zmiany! Czy wyście już na głowę upadli! Mamy dzieci dziadkom podrzucać na wieczory w dobie COVID? Taka jest wasza troska o seniorów??? Czy przychodzić z dziećmi do pracy? Jakim trzeba być "empatycznym" człowiekiem żeby wpasc na taki pomysł z dnia na dzień... Pomyślał Pan o samotnych matkach? O małżeństwach w których ojciec/matka pracuje już w systemie zmianowym?! To nierealne! Nie po to człowiek podpisuje umowę i pracę na jedną zmianę żeby nagle dowiedzieć się że za kilka dni zaczyna pracować na dwie zmiany bo starostwo nie potrafi zorganizować pracownikom możliwości pracy zdalnej... Wielkie korporacje światowe pracują zdalnie od kwietnia a w Sieradzu problem widzę ogarnąć kilka wydziałów na "sezon" .... Tragedia! Żądamy wyjaśnień jak sobie to pan wyobraża Panie Starosto?!
Jan
26.10.2020 16:42:36
a skąd pan wie, że personel dps nie choruje? mieli testy czy może ma pan rtg w oczach ?
taka władza
26.10.2020 15:41:38
mnóstwo urzędów w Polsce /w tym starostwa/ pracują on-line; tylko w Sieradzu nie potrafią zorganizować pracy w ten sposób??
Petent
26.10.2020 14:35:11
to w jakich godzinach teraz Starostwo 6-22 ?
do - "kolo"
26.10.2020 13:58:14
A w tym całym "głupim narodzie" to ty jesteś najgłupszy!!!
kolo
26.10.2020 13:08:04
No i co? Wszyscy się nakręcacie i ten głupi naród się nabiera. Teraz kilku moim znajomym bo ich wysłali też wyszedł test dodatni. Poprawili statystyki bo nic im nie jest. Ale o nich się nie napisze bo nie są celybrytami. A tamci z uśmiechem wchodzą i jeszcze z większym wychodzą bo palneli coś pod publiczke za kasę! Dajcie ludzie spokój!
A
26.10.2020 13:05:26
Panie starosto, część urzędników oddelegować do pomocy sanepidowi.

Więcej informacji

Zduńska Wola

"Wilk Polarny" ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu

Dzisiaj, 14:55:04

Zduńskowolanin Darek Piekarczyk, zwanym "Wilkiem Polarnym" ma na swoim koncie kolejne sukcesy w ekstremalnym morsowaniu. Uczestniczył w Ice Game 2.0 - wyzwaniu polegającym na spędzeniu 24 godzin w chłodni. Ustanowił rekord świata w najdłuższym przebywaniu w chłodni.

0
Sieradz i Zduńska Wola
PATRONAT

Old Derby wracają. W Zduńskiej Woli zagrają dla Leosia

Dzisiaj, 16:00:49

Już 20 czerwca 2026 roku o godz. 17:00 stadion PMOS przy ul. Dolnej 41 w Zduńskiej Woli ponownie stanie się miejscem wyjątkowego piłkarskiego spotkania. Przed nami IV Charytatywne Old Derby, czyli mecz legend Pogoni Zduńska Wola i Warty Sieradz. Na murawę wrócą zawodnicy, którzy przed laty tworzyli historię obu klubów, rywalizowali w derbowych pojedynkach i przez wiele sezonów byli ważną częścią lokalnego futbolu.

0
Sieradz i Zduńska Wola

Podsumowanie długiego czerwcowego weekendu na drogach w regionie

Dzisiaj, 13:32:22

Policjanci z naszego regionu podsumowali działania prowadzone od 3 do 8 czerwca w związku ze świętem Bożego Ciała. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego, dbając o płynność ruchu, reagując na wykroczenia oraz prowadząc kontrole drogowe.

0
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
20:09
Hold On My Heart
Genesis
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
20:09
You Sexy Thing
Hot Chocolate
Program
Posesja
Zadaj pytanie przed najbliższą audycją!
Do audycji pozostało:
--:--:--
Przejdź i zadaj pytanie →
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 9.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 9.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
9.06.2026 Darek Piekarczyk (Wilk Polarny) ze Zduńskiej Woli bije kolejne rekordy w ekstremalnym morsowaniu
9.06.2026 Balcerzak Cup 2026 - rozmowa z organizatorką Patrycją Balcerzak
8.06.2026 11. Festiwal Mleka i Miodu w Strumianach (GM. Burzenin)
3.06.2026 Piknik profilaktyczno-motoryzacyjny pod hasłem Bezpieczne Wakacje - zaproszenie do udziału
3.06.2026 Michał i Przemek z zespołu Beware zapraszają na premierowy koncert nowej płyty

Co, gdzie, kiedy

09.06.2026
Spotkanie z Markiem Miśkiewiczem
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu, ul. Zwirki i Wigury 4
13.06.2026
Raptusz vol 1.
Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli
Zduńskowolski Piknik Koszykarski
Hala Szkoły Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli
14.06.2026
Balcerzak Cup
MOSiR Sieradz
II Powiatowy Dzień Sportu
Plac Wojewódzki w Sieradzu
Festyn Rodzinny i wystawa prac młodych artystów
park przy Muzeum Walewskich w Tubądzinie
Koncert Chóru Lutnia
Kościół pw. św. Mikołaja w Warcie
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
2
Kuba i Kuba
Stygnie lato
3
Milky
Just The Way You Are (David Guetta Remix)
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...