Nauczanie hybrydowe w regionie
Wzrost liczby zakażeń koronawirusem wymusił reorganizację sposobu pracy szkół. W naszym regionie zajęcia są realizowane w trybie hybrydowym.
Przykładem szkoły branżowe czy ponadgimnazjalne, jak licea i technika. W powiatach sieradzkim i zduńskowolskim najczęściej klasy dzielone są na pół i jedna połowa ma w danym dniu normalne zajęcia stacjonarne w szkole, a druga pracuje z nauczycielami zdalnie.
- Są jednak szkoły, w których nie da się tego zrobić, a przykładem placówki kształcące w zawodach. Są przecież zajęcia praktyczne. Tam dyrektorzy szkół rozwiązują to w ten sposób, że w danym dniu cała jedna klasa ma normalne zajęcia stacjonarne, a druga zdalne i potem na odwrót - mówi Kazimiera Gotkowicz, wicestarosta sieradzki.
W obu powiatach sytuacja epidemiologiczna w szkołach jest kontrolowana na bieżąco. Sanepid wyznaczył osoby do kontaktu telefonicznego z dyrektorami szkół czy organem prowadzącym, jakim jest powiat.
W powiecie sieradzkim póki co koronawirus pojawił się niedawno w Liceum Ogólnokształcącym w Złoczewie. Zakażony jest ponadto jeden z podopiecznych Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Tomisławicach. Uczęszcza on jednak do klasy, która od początku była przewidziana do nauki w trybie zdalnym.
Więcej informacji
Festyn Rodzinny w Tubądzinie
Wczoraj, 16:13:24
W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.
Olimpiada Wędkarska w Rudzie
Dzisiaj, 06:08:41
Rada Młodzieży Okręgu PZW w Sieradzu zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Olimpiadzie Wędkarskiej. Zawody zaplanowano na sobotę 20 czerwca w Rudzie na zbiorniku Kolasa. W olimpiadzie mogą zwiąć udział członkowie PZW z Okręgu PZW w Sieradzu.
Komentarze