19.08.2020 20:57:08

Pewny awans Pogoni

W 1. rundzie Pucharu Polski piłkarki Pogoni Zduńska Wola wygrały przed własną publicznością z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki 3:0. Dla Pogoni był to pierwszy mecz o stawkę od wybuchu epidemii koronawirusa.

(fot. nasze.fm)

Na boisku spotkały się drużyny, które w nadchodzącym sezonie zagrają przeciwko sobie w rozgrywkach III ligi. Jeszcze niedawno obie ekipy grały w II lidze, gdzie musiały przełknąć gorzki smak spadku.

Dzisiejsze spotkanie przebiegało pod dyktando Pogoni.  Nie minęło 25 minut, a gospodynie prowadziły 2:0 po bramkach Martyny SzymczakAnny Bergier. W końcówce pierwszej połowy piłkarki Krzysztofa Kochelaka mogły jeszcze podwyższyć, brakowało jednak skuteczności, a strzały z bliskiej odległości lądowały wysoko nad poprzeczką.

Po przerwie Pogoń wciąż dominowała. Wszystko oprócz wykończenia akcji funkcjonowało, jak najlepiej. Kilka razy swoją drużynę ocaliła też bramkarka rywalek. Trzecia bramka w końcu padła w 90 minucie. Trafienie zaliczyła Milena Terka.

Zwycięstwo smakuje o tyle lepiej, że ostatnie spotkanie tych drużyn w lidze zakończyło się zwycięstwem Dargfilu 5:0.

Pogoń Zduńska Wola – Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0 (2:0)
1:0 – Martyna Szymczak (5’)
2:0 – Anna Bergier (23’)
3:0 – Milena Terka (90’)

Wyjściowy skład Pogoni: Świniarska – W. Szymczak, Karpińska, Piekarska, Marcińska – Torzewska, Bergier, Marcińska, Borowiec – M. Szymczak, Kubik
Rezerwowe: Barton, Kajdana, Okoń, Terka, Wrąbel, J. Szymczak, Zwierzychowska