19.08.2020 20:41:43

Gatta nie zagra w finale Pucharu Polski

W Chorzowie odbyło się rewanżowe spotkanie 1/2 Pucharu Polski, między miejscowym Clearexem, a Gattą Active Zduńska Wola. Kocury wygrały 2:1, ale w pierwszym meczu uległy 3:5 i to chorzowianie cieszą się z awansu do wielkiego finału.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Już w pierwszej połowie Gatta pokazała, że odrobienie strat z ostatniego meczu jest jak najbardziej możliwe. W 17 minucie piłkę do siatki wpakował Tomasz Sztaba. Otrzymał on doskonałe podanie od Karola Czyszka i z bliskiej odległości pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później było już 2:0. Krzysztof Elsner podał do Czyszka, ten uderzył, golkiper odbił strzał, ale przy dobitce Krystiana Kraśniewskiego był bez szans. Taki wynik dawał awans Clearexowi, dlatego pod koniec spotkania Gatta zaczęła grać z wysuniętym bramkarzem. Wykorzystał to Mariusz Seget, który niemal z końca boiska trafił do pustej bramki.

Clearex Chorzów – Gatta Active Zduńska Wola 1:2 (0:2)
0:1 – Tomasz Sztaba (17’)
0:2 – Krystian Kraśniewski (18’)
1:2 – Mariusz Seget (39’)

Skład Gatty: Olejnik, Sztaba, Olczak, Czyszek, Krawczyk, Marciniak, Elsner, Naparło, Szymczak, Góralczyk, Kraśniewski

Clearex zagra w finale z Constractem Lubawa. W 1/2 wicemistrzowie Polski wyeliminowali Rekord Bielsko-Biała. W pierwszym meczu wygrali 3:0, w drugim przegrali 3:4.