01.08.2020 19:34:30

Wszyscy punktowali

W 2. kolejce IV ligi Warta Sieradz wygrała u siebie z Omegą Kleszczów 3:2, Pogoń na wyjeździe pokonała Ceramikę Opoczno 2:0, a remisem 2:2 zakończyło się starcie w Zelowie, gdzie Jutrzenki Warta grała z miejscowym Włókniarzem. W następnej kolejce odbędą się derby regionu, czyli starcie Warty z Pogonią.

Już w 5 minucie blisko zdobycia bramki był Wiktor Płaneta, który jednak nieznacznie przestrzelił. Omega nie pozwoliła się jednak zepchnąć całkowicie do obrony. Kreowała sytuacje i przy jednej z nich interweniował Mateusz Wlazłowski. Golkiper Warty wyszedł na kilkanaście metrów przed swoją bramkę i wybił piłkę sprzed nóg rywala. Bramkarz nieco przy tym ucierpiał, na szczęście obyło się bez kontuzji. W 27 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Płaneta dośrodkował do Adama Patory, a ten z półwoleja trafił na 1:0. Na przekór ta bramka wcale nie uskrzydliła piłkarzy Piotra Morawskiego. Omega miała dwie okazje, by wyrównać. Najpierw z rzutu wolnego tuż sprzed pola karnego słabo uderzył zawodnik gości, później piłkarz z Kleszczowa strzelił z bliska nad bramką sieradzan. Kolejny gol padł po szybkim kontrataku Warty. Zawodnik sieradzkiej drużyny wykopał piłkę ze swojej połowy, obrońca Omegi popełnił błąd i dał się wyprzedzić Marcinowi Kobierskiemu, który wyszedł naprzeciw bramkarza. Kobi zachował spokój w polu karnym i podał do Mariusza Woźniaka, który bez większych problemów umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie blisko bramki kontaktowej byli piłkarze gości. Omega najpierw zaliczyła poprzeczkę, później po dobitce interweniowała defensywa gospodarzy. Goście mogli pozazdrościć skuteczności biało-zielonym. Łukasz Chojecki pięknie przymierzył z dystansu i dał swojej drużynie trzecią bramkę. Równie urokliwe było następne trafienie, tym razem dla gości. Krzysztof Michalak trafił bezpośrednio z rzutu wolnego i nie dał żadnych szans Oskarowi Mielcarzowi, który chwilę wcześniej zmienił Wlazłowskiego. Młody bramkarz po tym, jak się rzucił do strzału, uderzył głową w słupek, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń. Na kilka minut przed końcem sam na sam z bramkarzem wyszedł Patryk Chramiec. Golkiper wybił jednak na rzut rożny. Nerwowo zrobiło się w doliczonym czasie gry. Po faulu Marcela Kowalskiego sędzia podyktował karnego dla Omegi. Strzelec się nie pomylił i zdobył bramkę kontaktową. Gościom zabrakło jednak czasu i spotkanie zakończyło się zwycięstwem sieradzkiej Warty.

Warta Sieradz – Omega Kleszczów 3:2 (2:0)
1:0 – Adam Patora (27’)
2:0 – Mariusz Woźniak (40’)
3:0 – Łukasz Chojecki (66’)
3:1 – Krzysztof Michalak (79’)
3:2 – Paweł Kowalski (90’+2)

Skład Warty: Wlazłowski (77’ Mielcarz) – Pawlak, Morkowski (46’ Mikielski), Pluta, Sosnowski (83’ Kowalski) – Woźniak (66’ Świtała), Szulc (56’ Chramiec), Chojecki (ż), Patora – Płaneta, Kobierski (69’ Składowski)

Na wyjeździe z drużyną Ceramiki zagrała Pogoń. Na początku spotkania kontuzji Achillesa doznał Adam Konieczny i musiał go zmienić Aleksander Majerz. Podopieczni Michała Bistuły strzelili tuż przed przerwą, a autorem bramki był Rafał Swędrowski. Od 58 minuty Pogoń grała w przewadze. Patryk Wijata sfaulował polu karnym, otrzymał drugą żółtą kartkę, a sędzia przyznał Pogoni jedenastkę. Tę zmarnował Radosław Pęciak. Gra przeciwko dziesięciu w końcu zaprocentowała następną bramkę. Na 0:2 strzelił Majerz.

Ceramika Opoczno – Pogoń Zduńska Wola 0:2 (0:1)
0:1 – Rafał Swędrowski (45’)
0:2 – Aleksander Majerz (80’)

Skład Pogoni: Melon – Budka, Sławiński, Porada, Bartos – Swędrowski, Okachi, Chmielewski, Szarpak (65’ Kucharski) – Pęciak (85’ Wolny), Konieczny (17’ Majerz)

Na wyjeździe zagrała też Jutrzenka. Włókniarz objął prowadzenie już w 5 minucie. Pod koniec pierwszej połowy po uderzeniu głową swoją drugą bramkę w tym sezonie zdobył Piotr Burski. Najwięcej emocji przyniosła końcówka. Najpierw w 90 minucie Juve wyszło na prowadzenie dzięki Adrianowi Fretowi, który strzelił z główki. Później jednak w doliczonym czasie gry bramkę wyrównującą z rzutu karnego zdobył Damian Głowacki. Tym samym Jutrzenka, podobnie jak tydzień temu dopisała punkt do swojego ligowego dorobku.

Włókniarz Zelów – Jutrzenka Warta 2:2 (1:1)
1:0 – Błażej Kaliski (5’)
1:1 – Piotr Burski (44’)
1:2 – Adrian Fret (90’)
2:2 – Damian Głowacki (90+3’)

Skład Jutrzenki: Wojciechowski – Dryka, Graczykowski (ż), Młynarski, Pawlak – Jarecki, Kobierski (80’ Ręcicki), Dudek, Lewandowski (70’ Mrozik) – Fret, Burski (87’ Sulgan)