18.07.2020 19:13:24

Warta w półfinale

Zakończył się mecz 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski. Na swoim stadionie Warta Sieradz wygrała z Polonią Piotrków Trybunalski 2:1. W półfinale biało-zieloni zmierzą się z RKS-em Radomsko.

Był to pierwszy mecz Warty o stawkę od ośmiu miesięcy. Poprzednie spotkanie piłkarzy Piotra Morawskiego z Polonią zakończyło się zwycięstwem sieradzan 1:0.

Tuż przed spotkaniem podziękowano i nagrodzono Michała SitarzaPiotra Bartłoszewskiego, którzy w tym sezonie po wielu latach gry opuścili drużynę z Sieradza.

Gospodarze zaczęli ofensywnie. Kilka razy weszli w pole karne przeciwnika, ale brakowało ostatniego podania lub uderzania, które spuentowałoby akcję. Polonia też miała okazję. W 11 minucie po zagraniu z rzutu rożnego zakotłowało się pod bramką Mateusza Wlazłowskiego. Defensywa Warty wyszła jednak z opresji. Kilka minut później goście znów mieli szansę, by objąć prowadzenie. Piłkarz Polonii podawał do swojego kolegi z zespołu, ale ten nieznacznie minął się z piłką. W ciągu kilku kolejnych minut gra stała się bardziej otwarta. Zarówno gospodarze, jak i goście stworzyli sobie dogodne sytuacje bramkowe. W 23 minucie pierwszy rzut rożny w meczu wykonywali gospodarze. Jednakże bramkarz Polonii świetnie wyszedł i wypiąstkował piłkę poza pole karne. Kolejną okazję gospodarze mieli w 30 minucie. Łukasz Mitek uderzył z dystansu i po rykoszecie piłka nieznacznie minęła słupek bramkarza. Gol jednak w końcu padł. Marcin Kobierski zagrał z lewej strony boiska w pole karne, obrońca gości niefortunnie starał się wybić i piłka wpadła do siatki drużyny Polonii. Warta nie cieszyła się długo z prowadzenia. Rywale strzelili bramkę wyrównującą. Duży błąd popełnił Filip Morkowski, który stracił piłkę tuż przed swoim polem karnym. Mateusz Jakubiak przejął futbolówkę i w sytuacji sam na sam, nie dał szans Wlazłowskiemu.

W drugiej połowie zawodnicy od początku wzięli się do roboty. Mitek uderzał z dystansu, ale bramkarz Polonii bez problemu złapał futbolówkę. Chwilę później akcja przeniosła się na połowę gospodarzy. Piłkarz Polonii znalazł się blisko bramki sieradzan i Wlazłowski musiał interweniować. Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego nie poprzestali na tej akcji. W 63 minucie mogli objąć prowadzenie, ale po płaskim uderzeniu z dystansu piłka minęła słupek. Gol w w drugiej połowie końcu padł i cieszyli się z niego podopieczni trenera Morawskiego. Obrońca Polonii stracił piłkę w środkowej części boiska i z szybką kontrą wyszedł Mariusz Woźniak. Zawodnik, który kilka minut wcześniej zmienił Kobierskiego minął golkipera i trafił do pustej bramki. Jeszcze w ostatniej minucie zawodnik Polonii trafił w poprzeczkę, ale ostatecznie to sieradzka Warta cieszyła się z awansu do półfinału.

Warta Sieradz – Polonia Piotrków Trybunalski 2:1 (1:1)
1:0 – bramka samobójcza (34’)
1:1 – Mateusz Jakubiak (43’)
2:1 – Mariusz Woźniak (77’)

Skład Warty: Wlazłowski – Morkowski, Sosnowski, Mikielski, Mitek – Chojecki, Szulc, Chramiec (ż) (79’ Składowski), Pluta (ż) – Kobierski (70’ Woźniak), Płaneta

Wyniki meczów 1/4:
Widzew II Łódź – Pelikan Łowicz  0:0 (k. 5-6)
RKS Radomsko – Unia Skierniewice 2:1
Jutrzenka Warta – ŁKS II Łódź 2:1
Warta Sieradz – Polonia Piotrków Trybunalski 2:1

W półfinałach zagrają: Jutrzenka Warta – Pelikan Łowicz oraz Warta Sieradz – RKS Radomsko.

jr/dz
Komentarzy: 25

do Marcinek 21.07.2020 09:43:49
Proszę Cie dwie drużyny. Masz pojęcie?!
Marcinek 21.07.2020 07:02:17
Myślę że poziomem oba zespoły się nie różnią.Nie zdziwię się jeśli w 4 lidze będą dwie Warty....Na tej czas Warta pierwsza to środek 4 ligi.W tym roku mecze z Jutrzenką bedą bardzo zacięte jeżeli nie przegrane.
Do Rumburak 20.07.2020 18:22:25
Po sznureczku z Interem Woźniki z klasy A nie z serie A z Mediolanu. Taka to różnica Rumburaku
mdz 20.07.2020 09:31:10
Co za jęki... Warta miała być sieradzka, więc będzie.
nk 19.07.2020 18:21:24
można już korzystać z prysznicy i z toalet
Rumburak z osiedla 19.07.2020 17:41:34
Byłem na meczu Warty 2 i piłeczka chodziła jak po sznureczku plus dobra technika.Byłem na meczu Warty 1 zobaczyłem zmęczonych życiem chłopców....
AK 19.07.2020 15:04:38
Dlaczego kopacze mogą korzystać z toalety pryszniców a zwykły zawodnik nie . Proszę o kontrolę sanepidu i reakcję dyrektora
Wow wow wow 19.07.2020 14:32:11
3 porządnych może kosztować dużo kasy i sobie mogą sporo krzyknąć za granie.
EZD 19.07.2020 14:17:29
Nie cofajcie się z drogi którą obraliscie Jak się powiedziało A to musi być B C D itd do Ż Gratulacje że zwycięstwa Chłopaki muszą okrzepnąć a będziecie jeszcze mieć z nich pociechę Cierpliwosci
Wow do Wow 19.07.2020 11:34:23
Nie wiem czy dobrze przeczytałeś, ale pisałem że trzeba sprowadzić 3 ale porządnych
Kibic 19.07.2020 11:18:15
Fajne było widać włodarza P.O na rowerze
Bono 19.07.2020 10:43:49
Jedyny pozytyw, że grali wychowankowie drużyn juniorskich Warty. Ale z gry słabo. To już problem trenera.
Do Wow 19.07.2020 10:04:51
Najpierw to trzeba awansować. Jak swoim nie spełniają oczekiwań na IV ligę to co wtedy?
Wow 19.07.2020 08:11:08
Bardzo dobrze ze grali swoimi, armia zaciężna nie jest nam potrzebna nawet na 3 lige. Wystarczy sprowadzić 3 zawodników z przeszłością 1 ligi lub ekstraklasy nawet emerytów którzy by dyrygowali obroną i pomocą a zobaczycie że Sieradzanie i chłopaki z okolicznych klubów utrzymają Warte nawet w dolnej części 3 ligi.
Fan 19.07.2020 07:07:33
Jak wpadł gol dla Polonii? Klops naszego obrońcy, że szok. Chłopak na prawej obronie przegrywał każdy pojedynek, ogrywali go jak ja swoje dziecko. Nasi piłkarze byli wolni, a każde prostopadłe podanie kończyło się stratą piłki po przegranym wyścigu sprinterskim. Warta oddała pierwszy strzał na bramkę w 30 min meczu więc o czym to świadczy? Warta wygrała bo Polonia też przy drugiej bramce zrobiła klopsa więc zwycięstwo na farcie. Warta ma takich piłkarzy, że w pierwszym składzie wychodzi emerytowany Kobierski. Kibice na trybunach chcieli ładnej i efektownej gry. Tymi piłkarzami Warta nie awansuje do III ligi będziemy w środku tabeli. Młodzi piłkarze to niech się ogrywają w drugiej drużynie w okręgówce.
Q 19.07.2020 06:48:42
Jarek Szyc chodż do Warty z powrotem do Sieradza. Pomożesz wiele, bo tu nie ma kto grać!
k 18.07.2020 21:51:28
No i widziałem. No i lepiej nic nie napisze. Cieszmy się ze zwycięstwa. Powodzenia!
iks 18.07.2020 21:46:36
faktycznie niech prezes lepiej nie czyta tych głupot bo wszystkim i tak nie dogodzi zwycięstwo z faworytem do awansu miejscowym składem , jedna pochwała i reszta same narzekania bo styl wam nie odpowiada
Premier parafii 18.07.2020 21:34:10
Gra Warty nie powalała na kolana - najważniejszy jest efekt końcowy, a takowym jest wygrana. Dobra zmiana była, kiedy wszedł Woźniak. Co do wypowiedzi kolegi Qaz - dyscyplinę radziłbym zmienić zawodnikowi z nr 15. Koleś popełniał błędy najbardziej ze wszystkich obrońców. Całe szczęście, że Sosna wrócił.
Qaz do Nie narzekam 18.07.2020 20:54:43
Co Ty za głupoty wypisujesz. Na młodych piłkarzach nie zbudujesz drużyny. Dzisiaj widziałem jak grali, dramat.
Były sędzia 18.07.2020 20:26:36
Trzeba szukać zawodników....Może z drugiego zespołu testować tych wyróżniających się.Moze szukać w lokalnych klubach naszego regionu..To w tej chwili nie jest zespół na awans wracaj na drugim połówkę tabeli.Chyba że znowu zaciąg łódzki będzie..
Nie narzekam 18.07.2020 20:07:53
@Qaz - w poprzednich sezonach wszyscy tutaj pisali, że nie grają zawodnicy z Sieradza. Dzisiaj większość zawodników z Sieradza a tutaj zamiast dopingować młodych chłopaków, ogrywać ich w seniorskiej piłce, dalej są narzekania i pisanie o zmianie dyscypliny ... Dzisiaj było wiele chaosu i jeszcze pewnie wiele razy będzie, ale dzisiaj jest zwycięstwo i trzeba za to pochwalić!
Zielony 18.07.2020 20:00:44
Warta jest tak słabiutka, że szkoda patrzeć na ten dramat! Pan Prezes był na tym meczu i może niech sie zastanowi co zrobił!!! W Warcie nie ma kto grać. Zostawił samych sieradzaków i co z tego wychodzi, żaden z nich pożytek. Kto się z nich pokazał NIKT nawet zmiennik Pluta. Stary Marcin nie wygra meczu i dzięki Bogu że jest jeszcze Wiktor Płaneta, Łukasz Chojecki, Mitek.... Prezesie nie zawiedż Pan kibiców i sprowadź Pan dobrych zawodników bo jest na to jeszcze czas...
Robert 18.07.2020 19:36:43
Dobrze że taPolonia taka słaba.Z taką grą będą kłopoty z utrzymaniem się.Taki poziom raczej środkowej okręgówki.
Qaz 18.07.2020 19:16:56
Gra Warty to dramat. Na jesień grali bardzo ładnie teraz bardzo słabo. Gdzie jest połowa zawodników z jesieni? Obrona Warty bardzo młodziutka, zawodnicy z numerami 5,15,17 bardzo słabo, szczególnie zawodnik z numerem 17 chłopie zmień dyscyplinę.

Na antenie Naszego Radia na 104,7 FM odbyła się dziś pierwsza debata z udziałem kandydatów na wójta gminy Zduńska Wola. Przy mikrofonach zasiedli Roman Płucinik, (KW Prawo i Sprawiedliwość) oraz ubiegający się o reelekcję Henryk Staniucha (KWW H.Staniucha "Gmina z Przyszłością").

3

Do wyjazdu na grecką Riwierę Olimpijską w ramach programu Erasmus+ przygotowuje się kolejna grupa młodzieży z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Zduńskiej Woli. W sumie na dwutygodniowe zagraniczne praktyki ma wyjechać 24 uczniów drugich, trzecich i czwartych klas technikum w zawodach: logistyk, technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik.