Dyrektor sieradzkiego szpitala odwołany
Witold Stefaniak, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu został odwołany ze stanowiska. Na pełniącego obowiązki dyrektora placówki Zarząd Województwa Łódzkiego powołał dr. n. med. Marka Neuberga.
- Z dniem dzisiejszym objąłem funkcję pełniącego obowiązki dyrektora sieradzkiego szpitala na podstawie uchwały Zarządu Województwa Łódzkiego, która powierza mi pełnienie tej funkcji do czasu zatrudnienia dyrektora tego podmiotu leczniczego po konkursie. Jestem ordynatorem oddziału ginekologiczno-położniczego szpitala w Sieradzu, mam dość duże doświadczenie w zarządzaniu, bo już wykonywałem funkcję dyrektora. Jestem osobą, która ma kontynuować zarządzanie placówką. Nie chcę komentować decyzji organu zarządzającego naszym szpitalem. To jest ich autonomiczna decyzja. Trudno jest mi się wypowiadać na temat powodów odwołania dyrektora Stefaniaka - powiedział nam Marek Neuberg, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu.
Przypomnijmy, Witold Stefaniak był dyrektorem sieradzkiego szpitala od 1 grudnia zeszłego roku. Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zwróciliśmy się z pytaniem o powody jego odwołania.
- Zarząd Województwa Łódzkiego odwołał Witolda Stefaniaka z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu. Zarząd uznał, że dyrektor niewystarczająco poradził sobie z sytuacją w szpitalu po wybuchu pandemii COVID-19 i nie zapobiegł rozprzestrzenieniu się zakażenia wśród pracowników placówki i jej pacjentów. Obowiązki dyrektora od 16.07.2020 roku pełni Marek Neuberg - ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego - czytamy w komunikacie UMWŁ, który został przesłany do naszej redakcji.
Nowy dyrektor szpitala w Sieradzu zapewnił nas, że sytuacja związana z koronawirusem w lecznicy jest już opanowana.
- Rygory, które były do tej pory w placówce, zostały poluzowane. Ognisko epidemiczne, które stwierdzono parę tygodni temu, jest opanowane. W tej chwili nie mamy żadnych nowych zakażeń. Szpital jest bezpieczny dla swoich pacjentów. Wszystkie oddziały są otwarte, działamy w pełnym zakresie - podkreśla Marek Neuberg.
Więcej informacji
Piknik "Bezpieczne Wakacje" - MotoChallenge
Wczoraj, 21:07:54
Na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu odbył się organizowany przez Nasze Radio i Team50 Sieradz Piknik "Bezpieczne Wakacje". W trakcie imprezy odbyła się III runda zawodów sprawnościowych dla kierowców MotoChallenge.
Dobre starty na Monzie
Wczoraj, 16:57:16
Kolejne punkty Jana Przyrowskiego w Formule Regionalnej. Kierowca zespołu RPM startował na słynnym torze Autodromo Nazionale di Monza.
Włyń w kolorze złota
Wczoraj, 09:40:54
Sześć medali zdobyli reprezentanci klubu ULKS "28" Włyń na mistrzostwach Polski U13 i U15 w Ełku. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stała Hanna Kaźmierczak.
Komentarze