Chirurgia zduńskowolskiego szpitala wznawia swoją działalność
Ze względu na podejrzenie koronawirusa u jednego z lekarzy, w miniony piątek oddział chirurgiczny szpitala w Zduńskiej Woli został zamknięty. Personel oraz pacjenci zostali poddani testom. Te jak się okazało dały wyniki negatywne i od dziś oddział wraca do normalnej pracy.
- Przez weekend nie przyjmowaliśmy pacjentów, a także ich nie wypisywaliśmy. Dzisiaj oddział rusza. Wszystkie badania, które zostały przeprowadzone są negatywne. Na terenie naszego szpitala nie było ani jednej osoby, która miałaby wynik pozytywny. Szpital jest bezpieczny. W sumie zrobiliśmy 93 badania wszystkim pracownikom oddziału chirurgicznego, bloku operacyjnego, anestezjologom oraz pacjentom znajdującym się na oddziale chirurgii - powiedział nam Janusz Ratajczyk, prezes Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego.
Choć chirurgia wraca do normalnej pracy, to ze względów bezpieczeństwo nadal obwiązuje zakaz odwiedzenia pacjentów tego oddziału.
Czytaj również...
[Sieradz i Zduńska Wola] Chirurgia w Zduńskiej Woli, otolaryngologia w Sieradzu czasowo zamknięte
Więcej informacji
Spotkanie z Tymonem Tymańskim
Dzisiaj, 11:11:55
Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wyjątkowe spotkanie z Tymonem Tymańskim - jednym z najbardziej wszechstronnych i niekonwencjonalnych twórców polskiej kultury współczesnej.
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.
Komentarze