Koronawirus a zgromadzenia w kościołach
Episkopat opowiada się za dyspensą od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Taki komunikat Rady Stałej Episkopatu został przekazany podczas konferencji ministra zdrowia. Odwołane zostały też rekolekcje w szkołach i tegoroczna pielgrzymka maturzystów Diecezji Włocławskiej planowana na 24 i 25 marca.
Episkopat zaleca udzielenie dyspensy od niedzielnego uczestnictwa w mszach świętych do 29 marca osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, osobom, które czują obawę przed zarażeniem.
Są też zalecenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski co do zachowania podczas liturgii. Wierni powinni korzystać z możliwości przyjmowania komunii świętej na rękę, przekazywać znak pokoju przez skinienie głowy, bez podawania rąk. Episkopat rekomenduje też zrezygnowanie z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.
O innych zaleceniach i odwołanych wydarzeniach w związku z pandemią koronawirusa na terenie Diecezji Włocławskiej przeczytacie TUTAJ.
Więcej informacji
Włodarz skwitowany pozytywanie
Dzisiaj, 10:56:01
12 czerwca br. odbyła się XV Sesja Rady Gminy Wróblew. Niewątpliwie, najważniejszymi punktami obrad były głosowania nad udzieleniem Wójtowi Gminy Wróblew - Tomaszowi Woźniakowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy Wróblew za 2025 rok.
Festyn Rodzinny w Tubądzinie
Wczoraj, 16:13:24
W Parku Muzeum Walewskich w Tubądzinie odbył się Festyn Rodzinny, który był podsumowaniem tygodniowego pleneru malarskiego zorganizowanego dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Wróblew. Wydarzenie połączyło prezentację efektów pracy młodych artystów z bogatym programem kulturalnym i licznymi atrakcjami dla mieszkańców.
Komentarze