11.03.2020 22:13:14

Gatta w półfinale

W meczu 1/4 Pucharu Polski Gatta Active Zduńska Wola wygrała na wyjeździe z AZS Katowice 8:4. Do półfinałów awansowały drużyny, które zajmują pierwsze cztery miejsca w tabeli Futsal Ekstraklasy.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Gatta objęła prowadzenie w 2 minucie po trafieniu Jana Dudka. Potem podwyższył Norbert Dregier. AZS zdobył bramkę kontaktową po strzale z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą bramkę zdobył Mateusz Olczak. W drugiej połowie jako pierwsi ponownie strzelali piłkarze Gatty. Najpierw trafił Daniel Krawczyk, a potem drugie trafienie zanotował Dregier. W 29 minucie to gospodarze strzelili. Niezwykle bramkostrzelna była końcówka. W ostatnich 2 minutach Gatta cieszyła się z 3 goli. Strzelili: Olczak, Michał Marciniak, a jedno trafienie padło po samobóju. AZS w tym czasie zdobył jeszcze 2 bramki i tym samym mecz zakończył się wynikiem 4:8.

AZS Katowice – Gatta Active Zduńska Wola 4:8 (1:3)
4:8 – Tomasz Szczurek (40’)

W pozostałych ćwierćfinałach także nie było niespodzianek i wygrali faworyci. Oto wyniki:

Busko Zdrój – Clearex Chorzów 2:7
Rekord Bielsko-Biała – GSF Gliwice 11:5
Nexx Goczałkowice-Zdrój – Constract Lubawa 1:7