18.01.2020 19:34:53

Lotnik ograny

W 11. kolejce II ligi siatkówki, Tubądzin Volley wygrał z Lotnikiem Łęczyca 3:0 (25:23; 25:20; 25:17). Był to pierwszy w tym roku mecz sieradzan przed własną publicznością.

Pierwszy set był niezwykle zacięty i rozstrzygnął się w końcówce, gdzie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 25:23. Druga partia zaczęła się od wysokiego prowadzenia sieradzan 9:4. Goście mieli kilka okazji, by odrobić straty, ale sieradzanie nie dali sobie wyrwać zwycięstwa w drugim secie, który zakończył się wynikiem 25:20. Początek trzeciego seta zapowiadał wyrównaną walkę, ale zmieniło się to przy zagrywce Michała Pękalskiego. Rozgrywający sieradzan zanotował świetną serię, po której Tubądzin Volley prowadził 13:7. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem do 17.

W 12. kolejce II ligi Tubądzin Volley zagra na wyjeździe z AZS 2020 Częstochowa. Do końca sezonu zasadniczego pozostały trzy spotkania.

Wyjściowy Tubądzina Volley: Porada, Mysera, Sendalski, Pękalski, Ślipek, Kujawiak
Rezerwowi: Smyrski, Spychała, Rajchelt, Rychtelski, Kowalski, Sobolewski, Wroniecki, Jachowicz

Wyniki 11. kolejki:
SMS PZPS III Spała – AZS 2020 Częstochowa 2:3 (16:25, 25:19, 25:22, 19:25, 7:15)
Tubądzin Volley MOSiR Sieradz – Lotnik Łęczyca 3:0 (25:23; 25:20; 25:17)
Sparta Grodzisk Mazowiecki – Kasztelan Rozprza 3:0 (25:19, 25:18, 25:15)
Bzura Ozorków – Czarni Rząśnia 0:3 (16:25; 15:25; 16:25)