14.12.2019 20:46:14

Rozbici przez outsidera

Nie tego spodziewali się kibice Gatty Active Zduńska Wola. Drużyna prowadzona przez Marcina Stanisławskiego poniosła kolejną porażkę w tym sezonie. Tym razem Gatta przegrała na wyjeździe z Gwiazdą Ruda Śląska 3:7.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami. Po 7 minutach gry Gatta prowadziła 2:0 po trafieniach Leonarda Mieli ZanatyDaniela Krawczyka. W pierwszej połowie gospodarze zdołali jednak wyrównać. Po przerwie Gwiazda dość szybko objęła prowadzenie 5:2. Goście zdołali jeszcze odpowiedzieć kolejnym trafieniem Zanaty, ale ostatnie minuty to dwa gole Mateusza Mrowieca, które przypieczętowały pewne zwycięstwo beniaminka.

Tak jak w poprzednim meczu z GSF Gliwice, tak i teraz Gatta przegrała z drużyną, która znajduje się w dolnej części tabeli. Dla Gwiazdy, znajdującej się na przedostatnim miejscu w lidze, było to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie. Poprzednia wygrana też była niespodzianką, bo zakończyła się triumfem nad obecnym wiceliderem, Orłem Futsal Jelcz-Laskowice.

Pozytywnym akcentem dzisiejszego spotkania był gol Daniela Krawczyka. Dla snajpera Gatty było to 304. trafienie w historii występów w Futsal Ekstraklasie. Tym samym Krawczyk zrównał się z trzecim na liście wszech czasów, Krzysztofem Kuchciakiem. Więcej goli mają tylko: Krzysztof Filipczak (308) i Błażej Korczyński (314).

Teraz przed Gatta jeszcze trudniejsze zadanie. Już w środę zduńskowolanie zagrają na wyjeździe z liderem, Rekordem Bielsko-Biała.

Gwiazda Ruda Śląska – Gatta Active Zduńska Wola 7:3 (2:2)
7:3 – Mateusz Mrowiec (38’)

Skład Gatty: Słowiński, Stanisławski, Olczak, Dregier, Krawczy, Sobalczyk, Zanata, Quiles, Marciniak, Krawcow, Dos Santos

Red Dragons Pniewy – Rekord Bielsko-Biała 3:7
Futsal Leszno – Piast Gliwice (poniedziałek 20:00)

Prezes 15.12.2019 18:07:34
ole Dąbrowski to przecież twoja zasługa te super wyniki za wrzesinskiego było normalnie szkoda ale życzę wszystkiego najlepszego chłopaki
Adam 15.12.2019 12:54:14
Szymczak pauzował za kartki.Olczak jeździ tylko na mecze,w ogóle nie trenuje,Adamski też bardzo rzadko.Stanisławski wrócił po długiej kontuzji.Zespół chyba padł już fizycznie i w tej rundzie już chyba punktów nie zdobędziemy bo rywale najmocniejsi Rekord i Lubawa.O medal będzie bardzo ciężko,Clearex Acana Lubawa i Toruń to mocniejsze zespoły kadrowo.Trzeba wesprzeć zawodników w ostatnim meczu i podziękować za bardzo trudny rok.
on 15.12.2019 09:28:18
Widoczny brak Szymczaka, czemu na meczu nie było Adamskiego? Olczak nie gra bo jest po za treningami...
Obserwator 15.12.2019 08:33:42
Dąbrowski to dobry fachowiec zrobił SUPER transfery
fan 15.12.2019 06:22:31
Blad zamiast trzymac swoich ktorych puszczono do Laskowic dolaczyc juniorow z Leczycy te same wyniki albo lepsze Mielibysmy swoich mlodych i jestesmy niezalezni od nikogo Wyniki chyba lepsze ale chlopaki ograni by byli Po 2 3 latach ogrania wtedy zaatakowac
Starzy grali ociężale 14.12.2019 22:29:44
A młody Olczak prawie wcale/ 2.5 minuty w całym meczu/
Aaa 14.12.2019 22:26:14
Żal było patrzeć na grę naszej drużyny. Kolejna porażka z jedną z najsłabszych drużyn w lidze. Mnóstwo nieprzygotowanych i bezmyślnych strzałów łatwo blokowanych przez zawodników przeciwnika. Co rzuca się w oczy to przede wszystkim brak uderzeń z pierwszej piłki.
sek 14.12.2019 21:10:22
Zaczya byc bardzo zle Rozpowiadanie prezesa ze mistrz Polski jest troche smieszne Szykuje sie walka o utrzymanie Transfery nietrafione
swojak 14.12.2019 21:06:40
oglądałem ten mecz w internecie. niestety podtrzymuję to że Gatta nie ma kondycji, Gatta to starsi panowie którzy ledwie nadążają za młodymi. ambicji i woli walki nie brak. Gwiazda Ruda Śląska to bardzo słaba drużyna tym bardziej to wszystko jest niepokojące.

Rodzice i opiekunowie z województwa łódzkiego złożyli już ponad 190 tys. wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Wnioski można składać do końca czerwca, ale kto się pospieszy i zrobi to do końca kwietnia, uniknie przerwy w wypłacie świadczenia między okresami świadczeniowymi.

0

To była wyjątkowa i piękna uroczystość, która nie zdarza się często. 100 lat życia to piękny wiek i tylko nielicznym dane jest doczekać tak zacnego jubileuszu. Dziś wyjątkową rocznicę urodzin obchodzi Pani Józefa Ćwiek.

2

Wczoraj w bibliotece powiatowej w Sieradzu odbyło się spotkanie z psychologiem zdrowia. Wykład Sebastiana Serafickiego "Podwójne standardy starzenia" przerodził się w żywą dyskusję z publicznością na temat różnic w aktywności kobiet i mężczyzn po ukończeniu kariery zawodowej i postrzeganiu siebie w czasie wieku dojrzałego.