16.11.2019 15:12:10

Punkt na półmetku

Pogoń Zduńska Wola zremisowała ze Zjednoczonymi Stryków 3:3 w meczu 17. kolejki IV ligi. Było to ostatnie spotkanie zduńskowolan w rundzie jesiennej. Na półmetku rywalizacji Pogoń zajmuje 6. miejsce w lidze.

(fot. nasze.fm)

Gospodarze objęli prowadzenie w 5 minucie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Broź. Golkiper odbił ten strzał, a piłka poszybowała w górę. Do dobitki doszedł Dawid Sarafiński, który po uderzeniu głową trafił do siatki rywali. Później Broź miał podobną okazję, ale i tym razem nie pokonał bramkarza. Napastnik Pogoni w końcu dopiął swego i w 33 minucie trafił na 2:0. Tuż przed przerwą zrobiło się gorąco przed polem karnym Pogoni. Krzysztof Chruściel sfaulował zawodnika gości, a sędzia podyktował rzut karny. Bramkarz Pogoni spisał się jednak na medal i wybronił strzał z jedenastu metrów.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Karol Chmielewski przelobował z bliska Chruściela i tym samym goście zdobyli bramkę kontaktową. Minęło kilka minut i ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do remisu. Następnie akcje przeprowadziła Pogoń. Broź został sfaulowany przez bramkarza gości i sędzia wskazał na wapno. Poszkodowany sam wyegzekwował jedenastkę i zduńskowolanie ponownie wyszli na prowadzenie. Goście ze Strykowa strzelili jeszcze w doliczonym czasie gry i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Skład Pogoni: Chruściel (ż) - Porada, Retkowski, Szarpak, Sławiński - Kosmala, Majerz, Okachi, Pęciak - Sarafiński, Broź