19.10.2019 21:03:54

Najpierw ustrzelili Orła, teraz Pelikana

Zespoły o "ptasiej" nazwie nie mogą wzbić się wysoko w meczach z Wartą Sieradz. Wcześniej sieradzanie wygrali z Orłem Nieborów 10:2, a w 13. kolejce rozbili Pelikana II Łowicz 7:1. Zwycięstwo oznacza, że Warta utrzymuje pozycję lidera IV ligi.

Sieradzka Warta podejmowała przedostatni w lidze, Pelikan II Łowicz. Już w 9 minucie padła pierwsza bramka. Mariusz Zasada dośrodkował z rzutu rożnego, a do bramki trafił Przemysław Nawrocki. Taki wynik utrzymał się tylko przez minutę. Warta otrzymała rzut karny po zagraniu ręką piłkarza gości. Adam Patora strzelił z 11 metrów, bramkarz odbił piłkę przed siebie, do dobitki doszedł Mateusz Jaworski i było już 2:0. Kolejną bramkę w 22 minucie zdobył Kamil Pluta. W drugiej połowie napastnik Warty zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Niecałe 10 minut później Jaworski otrzymał ładne podanie i wślizgiem, z bliskiej odległości trafił na 5:0. To Warcie nie wystarczyło i kolejnego gola zdobył Patora. Goście zdołali zdobyć honorową bramkę. Jej autorem był Adrian Musialik. Ostatnie trafienie należało do sieradzan, a dokładnie do Patory, dla którego był to 11 gol w sezonie.

W ligowej tabeli Warta zajmuje 1. miejsce i o 2 punkty wyprzedza drugie, KS Kutno. W następnej kolejce czekają nas derby. Warta Sieradz podejmie u siebie Jutrzenkę Warta.

Warta Sieradz - Pelikan II Łowicz 7:1 (3:0)
1:0 - Przemysław Nawrocki (9')
2:0 - Mateusz Jaworski (10')
3:0 - Kamil Pluta (22')
4:0 - Kamil Pluta (59')
5:0 - Mateusz Jaworski (66')
6:0 - Adam Patora (74')
6:1 - Adrian Musialik (78')
7:1 - Adam Patora (89')

Skład Warty: Wlazłowski (46' Mielcarz) - Pawlak (46' Filipiak), Bartłoszewski, Zwoliński (79' Kokot), Zasada - Jaworski, Szulc (58' Brochocki), Chojecki, Patora - Nawrocki, Pluta