17.10.2019 19:38:54

W pucharze lepiej niż w lidze

Po meczu pełnym zwrotów akcji, piłkarki Pogoni Zduńska Wola awansowały do kolejnego etapu Pucharu Polski. W 2. rundzie zduńskowolanki wygrały po dogrywce z AZS KU Uniwersytet Warszawa 3:2.

(fot. Pogoń Zduńska Wola)

Strzelanie rozpoczęły zawodniczki AZS-u. Na początku drugiej połowy bramkę zdobyła Julita Sterbicka. Chwilę później Pogoń mogła wyrównać. Anna Bergier dośrodkowała z rzutu rożnego do Martyny Szymczak, a ta uderzyła głową i piłka trafiła w słupek. AZS prawie pomógł Pogoni zdobyć wyrównującą bramkę. Bergier ponownie wykonywała rzut rożny,piłkarka z Warszawy chciała wybić piłkę, a ta uderzyła w poprzeczkę. Później słupek ustrzeliły zawodniczki ze stolicy. Pogoń zdobyła bramkę dopiero w 90 minucie. Gola z dystansu strzeliła Bergier.

Dogrywkę lepiej zaczęły przyjezdne. Ponownie do siatki gospodyń trafiła Sterbicka. Wynik 1:2 utrzymywał się prawie do samego końca. Dopiero w ostatnich 5 minutach Pogoń zdobyła kluczowe bramki. Najpierw wyrównała Bergier, która uderzyła z ok. 20 metrów, strzelając tuż nad poprzeczką. Zwycięskie trafienie padło po rzucie karnym. Szymczak została sfaulowana przed bramką drużyny przeciwnej, a jedenastkę wykorzystała Patrycja Okoń.

Było to drugie starcie tych drużyn w tym sezonie. Wcześniej zespół z Warszawy wygrał 3:1. Teraz przed Pogonią wyjazdowy mecz w lidze. Rywalem będzie lider II ligi, UKS SMS III Łódź. Ten mecz we wtorek, 22 października.

Pogoń Zduńska Wola - AZS KU Uniwersytet Warszawa 3:2 (0:0), (1:1)
0:1 - Julita Sterbicka (49')
1:1 - Anna Bergier (90')
1:2 - Julita Sterbicka (95')
2:2 - Anna Bergier (116')
3:2 - Patrycja Okoń (118' rzut karny)

Skład Pogoni: Magdalena Samiec - Julia Szymczak, Weronika Sobczak (78' Julita Torzewska), Patrycja Piekarska, Wiktoria Szymczak - Zuzanna Szulc (56' Julita Augustyniak), Patrycja Okoń, Martyna Szymczak, Paulina Marcińska (60' Justyna Kubik) - Martyna Kowalska, Anna Bergier