05.10.2019 22:24:21

Falstart przy siatce

To nie była dobra inauguracja sezonu II ligi w wykonaniu Tubądzina Volley MOSiR Sieradz. Podopieczni Radosława Szymczaka przegrali na wyjeździe z SMS PZPS III Spała 1:3.

(fot. nasze.fm (zdjęcie poglądowe))

Pierwszy set był niezwykle zacięty i zakończył się zwycięstwem sieradzan 31:29. Niestety kolejne partie należały do gospodarzy. Najpierw zespół ze Spały wyrównał stan meczu, wygrywając do 18. Potem SMS zwyciężył do 22, a ostatnia partia zakończyła się na przewagi, wynikiem 29:27.

W poprzednim sezonie Tubądzin Volley wygrał 3. grupę II ligi i grał w ogólnopolskim turnieju półfinałowym o awans do I ligi. Sezon 2018/2019 sieradzanie rozpoczęli od 5 zwycięstw bez straty seta. Miejmy nadzieję, że dzisiejsze niepowodzenie to tylko wypadek przy pracy. Siatkarze z Sieradza mogą poprawić sobie i kibicom humory za tydzień. W 2. kolejce Tubądzin Volley zagra na wyjeździe z beniaminkiem, Spartą Grodzisk Mazowiecki.

Skład Tubądzina Volley: Pękalski, Kowalski, Sendalski, Ślipek, Porada, Sobolewski, Wroniecki, Kujawiak, Świeszczakowski, Jachowicz