14.09.2019 22:23:38
Sieradz i Zduńska Wola

3 gole Warty, 3 gole Brozia

Warta Sieradz i Pogoń Zduńska Wola rozegrały swoje spotkania w ramach 7. kolejki IV ligi. Podopieczni Piotra Morawskiego wygrali 3:1 z LKS-em Kwiatkowice. Czerwono-czarni zremisowali 4:4 z Nerem Poddębice, choć niewiele brakowało, by Pogoń zakończyła mecz bez zdobyczy punktowej. Bohaterem spotkania został Mateusz Broź, który w 7 meczach w tym sezonie zdobył 11 goli.

Sieradzanie dobrze rozpoczęli spotkanie u siebie i po pierwszej połowie prowadzili z Kwiatkowicami 2:0. W 7. minucie gola zdobył Mateusz Jaworski. Po kilkunastu minutach podwyższył Adam Patora. Goście zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Dawida Kępniaka (były gracz, m.in. Pogoni Zduńska Wola). Ostatnie trafienie należało do gospodarzy. Gola po wejściu na boisko z ławki rezerwowych zdobył Przemysław Nawrocki. Mogło być wyżej, ale Łukasz Mitek zmarnował rzut karny w ostatnich minutach mecz.

Warta Sieradz - LKS Kwiatkowice 3:1 (2:0):
1:0 - Mateusz Jaworski (7')
2:0 - Adam Patora (21')
2:1 - Dawid Kępniak (73')
3:1 - Przemysław Nawrocki (78')

Wyjściowy skład Warty: Wlazłowski - Pawlak, Sitarz, Zasada, Filipiak - Jaworski, Mitek, Chojecki, Płaneta - Brochocki, Nawrocki

Rezerwowi: Mielcarz, Bartłoszewski, Owczarek, Pluta, Nawrocki, Szulc, Zwoliński.

Prawdziwego rollercoastera oglądaliśmy na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli. Od 11 minuty gospodarze prowadzili za sprawą Brozia, który strzelił po rzucie karnym. Kolejna bramka także padła z "jedenastki". Tym razem jednak, to Ner trafił do siatki. Drużyna z Poddębic poszła za ciosem i jeszcze w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie. Po przerwie sytuacja Pogoni jeszcze bardziej się skomplikowała. W 55 minucie goście strzelili na 1:3. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat. Po raz kolejny nie zawiódł Broź, który strzelił bramkę kontaktową. Następnie wyrównał Dawid Sarafiński. To nie był koniec emocji. W 79 minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobył Jakub Owczarek. Prowadzenie Neru nie trwało długo i już kilka minut później Pogoń otrzymała kolejny rzut karny, który ponownie wykorzystał Broź, kompletując tym samym hattricka.

4:4 - Mateusz Broź (83')

Skład Pogoni: Swarzyński - Szarpak (60' Pasik), Porada, Sławiński (60'Idzikowski), Budka - Chmielewski, Pęciak (46' Smolarek), Okachi, Konieczny (88' Wolny) - Sarafiński, Broź

Jutro swój mecz rozegra Jutrzenka Warta, która o 17:00 zagra u siebie z Wartą Działoszyn. W następnej kolejce sieradzanie zagrają na wyjeździe z Omegą Kleszczów, a Pogoń także w roli gości zmierzy się z Borutą Zgierz.