2019-09-12 17:18:53

Młodsi i starsi garną się do kajaków i są sukcesy

Zawodnicy Kajakowego Klubu Sportowego w Sieradzu startowali podczas Mistrzostw Polski w Maratonie Kajakowym w Opolu. Tuż za podium był Joachim Sośnicki. Bardzo dobrze spisali się także weterani z Sieradza, którzy rywalizowali na Mistrzostwach Polski Masters w Kajakarstwie Klasycznym. Multimedalistą został Waldemar Jurczak.

(fot. KKS Sieradz)

Sośnicki zajął 4. miejsce w kategorii K-1 juniorów na 24 km. Wśród juniorów młodszych startował Mateusz Łużyński, który na 16 km był 6. Młodzików na dystansie 12 km reprezentował Jakub Łużyński, który zajął 13. miejsce.

Jeśli chodzi o mastersów, to dwa złota wywalczyli Waldemar Jurczak i Krzysztof Sierszeń z klubu KKS Sieradz. Startowali oni w osadzie mieszanej K-4 na 200m i 1000m. Ich partnerami byli Czesław Pietrzyk (MUKS Viking Tomaszów Mazowiecki) i Jarosław Gulak (OKSW Olsztyn).

Jurczak wraz z Pietrzykiem zdobył jeszcze srebro na 200m i brąz na 1000m w osadzie mieszanej K-2 masters.

Indywidualnie Jurczak był 4. na 200m i 6. na 1000m. Rywalizował w kategorii wiekowej 60-64 lata.

8. miejsce na 200m i 9. na 1000m zdobył Jerzy Kleszcz, który startował w kategorii 50-54 lata.

Kleszcz wraz z Sierszeniem wywalczy jeszcze 7. miejsce w kategorii K-2 200m i 8. na 1000m.

Przy okazji należy dodać, że Maciej Rembek nie zakwalifikował się na Puchar Nadziei Olimpijskich. Obecnie rozpoczął naukę i treningi w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, ale nadal reprezentując Kajakowy Klub Sportowy w Sieradzu.