2019-09-12 15:16:51

Weterani nie próżnują

Kolejne sukcesy lekkoatletów ze Zduńskiej Woli. Brązowy medal Mistrzostw Europy Masters wywalczyła Marzena Ignaczak. Dobrze spisał się również Andrzej Suliński.

(fot. Andrzej Suliński)

Ignaczak zajęła 3. miejsce w konkursie rzutu dyskiem, z wynikiem 39.32m. Wygrała utytułowana Joanna Wiśniewska, która posłała dysk na odległość 47m i 59cm.

W rzucie ciężarkiem Ignaczak była 4. i wynikiem 12.10m ustanowiła rekord Polski w swojej kategorii wiekowej - W45. Do medalu zabrakło tylko 8 cm. Wygrała Niemka Bettina Schardt (13.20)

Suliński zajął 7. miejsce w rzucie młotem (38.71) w kategorii M40. Zwycięzcą został Estończyk, Genro Paas (54.43). Trener MKS-u Zduńska Wola miał też wystartować w konkursie rzutu dyskiem, ale zawody zostały przełożone na inny dzień, z powodu złych warunków atmosferycznych.

To nie pierwsze sukcesy tej dwójki. W tym roku na MIstrzostwach Świata Mastersów w Toruniu Ignaczak zdobyła dwa srebrne medale, a Suliński brąz.
Mistrzostwa odbywają się we włoskich miejscowościach: Jesolo, Eralcea i Caorle.