Zatańczyli Mazura
Miłą niespodziankę sprawili swoim sympatykom piłkarze Pogoni Ekolog, wygrywając z faworyzowanym Mazurem Karczew 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Grzegorz Kaleta.
Zdziesiątkowany kontuzjami i zdegradowany do IV ligi Ekolog udowodnił, że w piłkę grać potrafi. Po dobrym spotkaniu gospodarze wygrali z drużyną czołówki. Podopieczni Marka Dziuby zaczęli z animuszem. Już w po 5. minutach gry stworzyli dwie groźne sytuacje bramkowe. Jednak w najdogodniejszej sytuacji przed przerwą znalazł się w 45 minucie Konrad Jerzak , który zamiast kończyć akcję strzałem podawał niecelnie do nadbiegającego partnera. Wcześniej kapitalną interwencją po strzale Rafała Głąbickiego popisał się Kamil Adamek . Po przerwie Ekolog nie atakował już z takim rozmachem, ale uparcie dążył do celu. Szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy w 89 minucie. Straconą wcześniej piłkę odzyskał Marcin Matysiak i natychmiast popędził z nią w pole karne. Tam znalazł znakomicie ustawionego Kaletę, który z bliska umieścił futbolówkę w siatce.
POGOŃ EKOLOG ZDUŃSKA WOLA - MAZUR KARCZEW 1:0 (0:0)
BRAMKA: Grzegorz Kaleta (89')
Pogoń: Adamek - Golański, Pietrzak, Grobelny, Boruń - Matysiak (90' Kozłowski), Jerzak (57' Augustyniak), Kryziński (ż), Kaleta (ż) - Szczepański (65' Konieczny), Masłowski (81' Lepczyński).
Pozostałe wyniki sobotnich spotkań 28.kolejki:
GLKS Nadarzyn - MKS Kutno 3:0
Pogoń Siedlce - Narew Ostrołęka 1:0
Włókniarz Zelów - Omega Kleszczów 1:0
Legionovia Legionowo - UKS SMS Łódź 0:0
Radomiak - Nadnarwianka i Wisła II Płock - Warta Sieradz - w niedzielę
W przerwie spotkania odbyła się miła uroczystość. Młodzi piłkarze z klasy Górskiego otrzymali z rąk prezesa klubu Jarosława Szewczyka pamiątkowe statuetki za awans do ligi wojewódzkiej.
Więcej informacji
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.
Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
Dzisiaj, 11:40:37
Dziś naszą redakcję odwiedziły dzieci z Przedszkola we Wróblewie. W wycieczce uczestniczyły grupy "Wróbelki" oraz "Biedronki". Przedszkolaki miały okazję zajrzeć za kulisy naszej pracy i poznać zawód prezentera radiowego. Dzieci zwiedziły studio, zobaczyły, jak powstają audycje oraz dowiedziały się, na czym polega codzienna praca w radiu.
Łódzkie dla młodzieży. 250 tysięcy złotych na wsparcie dla młodzieżowych rad
Dzisiaj, 10:56:27
O pieniądze z nowego programu mogą się starać gminy i powiaty, w których działają młodzieżowe rady. Program ma za zadanie wesprzeć i upowszechnić ideę samorządności, zwłaszcza wśród młodzieży, rozwinąć postawy społeczne i obywatelskie, zwiększyć aktywność młodych mieszkańców naszego regionu oraz wzmocnić działania młodzieżowych rad.

Komentarze
2 x M. Kobierski