21.05.2010 12:52:31 (Aktualizacja: 21.05.2010 12:52:31)
region

Oktawian Maliszewski żegna się z Ekologiem

To już pewne, po Dawidzie Neściorze kolejny zawodnik opuszcza Pogoń. Tym razem chodzi o Oktawiana Maliszewskiego.

(fot. nasze)

Dostałem ultimatum od prezesa, ale nie mogłem go przyjąć. Odniosłem się do tego z honorem i odchodzę. Na pewno jest mi przykro, bo chciałem być w klubie do końca. Takie podejście do zawodników na pewno nie pomaga, ani mnie, ani chłopakom z drużyny. Tym bardziej, że wszyscy jesteśmy rozbici, doszły kontuzje. Na pewno nie jest tak, że klub jest mi obojętny, a myślami jestem gdzie indziej, nie przyszedłem też sam do prezesa i nie powiedziałem, że nie chce mi się już grać i odchodzę. Czegoś takiego nie było. Z prezesem rozstałem się w zgodzie, podobnie z trenerem. Mógłbym spuścić głowę, przyjąć warunki prezesa i dograć te kilka spotkań do końca, ale nie chciałem tego zrobić. Odchodzę w zgodzie, nikogo nie chcę oczerniać, nie będę podcinał gałęzi, na której tyle czasu siedziałem. mówił dziś na naszej antenie Oktawian Maliszewski. Z kolei prezes Pogoni Jarosław Szewczyk tak mówi o sprawie - rozmawiałem z zawodnikiem w poniedziałek po treningu i zapytałem, kiedy wreszcie się podniesie i zacznie grać na swoim wysokim poziomie. Przyznaję, że postawiłem mu warunek, że ma pokazać w ostatnim meczu na co go jeszcze stać. Oktawian stwierdził, że drużyna i tak już spadła, a on sam już jej nie pomoże i poddaje się bez walki. Dzisiejsza wypowiedź piłkarza jest dla mnie zaskoczeniem. .

Prawda leży zapewne po środku, ale jedno jest pewne. Atmosfera w klubie nie sprzyja wynikom. Z Ekologa odchodzą kolejni zawodnicy, coraz więcej piłkarzy wypada ze składu przez kontuzje. Szanse na utrzymanie w lidze są czysto iluzoryczne, ale grać trzeba do końca. Włodarze Pogoni muszą jednak myśleć o przyszłości, by w IV lidze - jeśli Ekolog w niej wyląduje - grać jak najkrócej.

Komentarze

taki_sobie_kibic
02.08.2013 13:23:53
3 lata minęły i jak opiszesz to co jest teraz ?? Szewczyk wciąż ratuje zduńskowolską piłkę na poziomie IV ligi kolego.
rosso
06.12.2011 17:23:30
i mój też chwilowo;)
joasia
14.08.2010 18:54:18
Pan Oktawian Maliszewski to mój nauczyciel od w-f
xx
23.05.2010 23:46:02
będzie grał w Gattce zobaczycie
kibic patriota
22.05.2010 20:15:48
Czas na porządki w Pogoni-Ekolog. Przede wszystkim, zachować tradycyjną nazwę POGOŃ, bez żadnych dodatków. Sponsorzy mają do dyspozycji miejsca na koszulkach zawodników i banerach. Utworzyć spółkę sportową i do udziałów zaprosić AVES-Gajewniki, AGROS NOVA, GATTA oraz miasto Zduńska Wola. Jak najdalej trzymać od tego politykiera z Budvaru Centrum S.A. Do kierowania wybrać profesjonalnego managera wskazanego przez trzech pierwszych udziałowców. Po dwóch sezonach mamy II ligę! A śmiesznemu prezesikowi Jarkowi podziękować i przeprowadzić rzetelny audyt finansów i umów. Jeśli wszystko będzie o.k. to rąsia kwiaty i spadaj, a jak kipa, to prokurator i publiczna anatema.
wolny strzelec
21.05.2010 20:24:09
Ilu ludzi już odeszło z tego klubu i co ciągle ta PRAWDA leży po środku? bo równowagi w tej prawdzie nie widzę. a co do gry w IV lidze obawiam się że ci młodzi ludzie , którzy pozostaną w klubie mogą nie dać rady, jak widzimy na razie mają umiejętności na środek V ligi ale życzę im jak największych sukcesów.> ale bez prezesa.
weber z krwi i kosci
21.05.2010 18:16:38
malego naprawde byl solidnym graczem.panie szewczyk do widzenia!!mam propozycje.zlikwidowac caly klub reaktywowac stara pogon zaczac od A-klasy i kibice byliby wlascicielami klubu...
Henryk Kwinto
21.05.2010 18:05:17
do Sieradza niedaleko, więc pewnie tam zawita...
angelllo
21.05.2010 15:41:12
Szewczyk to prostak. Każdy to wie. Oktawian, nie dziwie się, że odchodzisz. Też bym się wycofał. W takim towarzystwie można zgłupieć. Szewczyk (lichwiarz i manipulator) powinien odejść!!!
oddany byly gracz
21.05.2010 14:49:08
prawda leży zapewne po środku, ale jedno jest pewne .... jest naprawde w klubie źle .. Trzymaj sie małysz

Więcej informacji

region

Opieka koordynowana w Łódzkiem

Dzisiaj, 13:31:52

Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.

0
Sieradz
KULTURA

Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu

Dzisiaj, 13:29:27

W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

0
Zduńska Wola

Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9

Dzisiaj, 11:57:44

Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.

2
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
13:48
Nie kochaj mnie a lub
Barbara Dunin
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
24.06.2026 Dni Gminy Wróblew 2026, zapowiedź wydarzenia
23.06.2026 Groźny wypadek na hulajnodze elektrycznej w Zduńskiej Woli. Mówi o nim Katarzyna Biniaszczyk z KPP
22.06.2026 IV Charytatywne Old Derby: Pogoń Zduńska Wola - Warta Sieradz
22.06.2026 Piknik Motoryzacyjny Bezpieczne Wakacje w Sieradzu

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...