Sieradzcy kajakarze z medalami Mistrzostw Polski!
Choć istnieją krótko, doskonale radzą sobie na długich dystansach. Zawodnicy KKS sięgnęli po medale mistrzostw kraju.
26. Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim. Oto wyniki zawodników Kajakowego Klubu Sportowego:
K-1 dziewcząt (2000m)
2. Jagoda Piechocka
3. Oliwia Piechocka (obydwie na zdjęciu)
K-1 młodzików (3000m)
2. Monika Osetek
K-1 młodzików (3000m)
8. Przemysław Szczepanik
11. Oskar Zieliński
K-2 młodzików (3000m)
8. Sebastian Chrzanowski i Bartłomiej Chrzanowski
K-1 seniorów (10000m)
8. Piotr Szymala
K-1 weteranów 35-45 lat (2000m)
2. Aneta Kamińska
5. Dariusz Strachota
Mimo trudnych warunków atmosferycznych zawodnicy KKS startowali z pełnym poświęceniem. Przykładem może być Paulina Wróblewska, która mimo wywrotki kontynuowała swój wyścig i zajęła 14. miejsce na 28. zawodniczek.
W regatach uczestniczyło 59 klubów z całej Polski, razem 620 zawodników.
Więcej informacji
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu
Dzisiaj, 13:29:27
W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.

Komentarze
P.S. Wyniki są, ale baza do uprawiania tego sportu woła o pomste do nieba. Mam nadzieje, że w końcu Nasze Władze coś z tym zrobią, bo naprawdę warto w to zainwestować. Miasto na pewno na tym zyska:)