Turniej rugby w Zduńskiej Woli
Rugby Klub Zduńska Wola będzie gospodarzem turnieju, który odbędzie się w niedzielę 2 maja.
Impreza organizowana jest corocznie w ramach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku termin imprezy został przyspieszony o jeden dzień. Rozpoczęcie turnieju planowane jest na godzinę 11.00, a finał pomiędzy godziną 14.00 a 15.00. Oprócz gospodarzy swój udział potwierdziły drużyny: ŁKS Łódź, Włókniarza Zgierz , Czarnych Bytom, AZS AWF Wrocław oraz Gentleman's Łódź.
Tegoroczny turniej będzie okazją do kibicowania i przeżycia dużych emocji, ale również okazją do pomocy potrzebującym. W trakcie zawodów będzie można oddać krew oraz bezpłatnie zbadać poziom cukru.
Wszystkich zainteresowanych grą w rugby zduńskowolski klub zaprasza do swoich szeregów. Treningi odbywają się w środy i niedziele na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli.
Więcej informacji
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu
Dzisiaj, 13:29:27
W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.

Komentarze
W swoich szeregach Klub posiada dwóch trenerów.
Jeden to licenconowany trener Rugby 2-giej kategorii który trenuje seniorów. Seniorzy posiadają licencje zawodnicze uzyskane od Polskiego Związku Rugby. Jest ich 10. Dodatkowo jest jeszcze 5-ciu graczy którzy biorą czynny udział w treningach, ale nie posiadają licencji.
Co tyczy się dzieci i młodzieży, "bo do tego pijesz", w Klubie trenuje 8-miu kadetów, czyli młodzież w wieku od 15-tego do 18-tego roku życia. A trenuje ich zawodnik seniorów który jednocześnie jest licencjonowanym instruktorem Rugby.
A dlaczego tego nie widzisz?
Już wyjaśniam.
Wnioskując po twoim nicku, jesteś szachistą, więc (nie obrażając prawdziwych szachistów), całe swoje życie spędzasz wśród 4-ech ścian, czego serdecznie Ci współczuję i zachęcam do wyjścia na ulicę.
pozdrawiam serdecznie!