Pogoń Ekolog bez trenera!
Tego się nikt nie spodziewał. Na trzy dni przed rozpoczęciem rundy rewanżowej III ligi rezygnację z funkcji trenera złożył Romuald Solarek.
Szok i niedowierzanie. To pierwsze komentarze po rezygnacji trenera Solarka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem decyzji były różnice zdań między trenerem, a prezesem klubu Jarosławem Szewczykiem. Dotyczyły one m.in. wyników sparingów, wzmocnień zespołu, czy udziału niektórych zawodników w turnieju halowym. Odejście cenionego szkoleniowca na pewno nie stawia drużyny w komfortowej sytuacji tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej. Zespół Ekologa będą teraz prowadzić Marcin Matysiak i Krzysztof Kochelak. Czy ten pierwszy będzie jednocześnie zawodnikiem zespołu? O tym w dużej mierze zadecyduje powrót do pełni formy po kontuzji. Przypomnijmy, pierwszy mecz rundy wiosennej Pogoń rozegra w sobotę w Kleszczowie z Omegą. Do dymisji Romualda Solarka będziemy jeszcze wracać.
Więcej informacji
Opieka koordynowana w Łódzkiem
Dzisiaj, 13:31:52
Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.
Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu
Dzisiaj, 13:29:27
W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.
Dofinansowanie na modernizację pływalni przy SP9
Dzisiaj, 11:57:44
Ponad półtora miliona złotych otrzymała Zduńska Wola na modernizację pływalni krytej przy Szkole Podstawowej nr 9. Wniosek o dofinansowanie unijne został najwyżej oceniony na liście konkursowej.

Komentarze
A na pogoni ma szanse się rozwijać dalej popatrz na kluby takie jak łks , Widzew ,sms tam rodzice płacom co miesiąc 300-600 zł a wy na pogoni po 20zł i płaczecie gdzie dzieci ciągle majom obozy turnieje. Majom dresy piłki i gdzie trenować na sztucznym boisku (kret tam już nie wyskoczy) a nie na tych kępach MKS wiedz zastanów się najpierw a później pisz głupoty.
Pesymista !!!!
Jak wiecie od 15 lat pogoń miała wieczne kłopoty z finansami i nic się nie działo na obiektach. Jedyny rocznik który osiągnął sukces to pana Parońskiego z MKS Zduńska Wola ( np. Budka, Stasiak, Kardas)
I na tym koniec sukcesów rocznikowych przez 15 lat
Krótkie sprostowanie wydatków klubu
Stypendia zawodników średnia 500 zł razy 18 zawodników to 9000 płacona przez 10 miesięcy daje 90000 budżet z miasta w tym roku wynosi ok. 130000 więc doliczy sędziów i dojazdy które raz w tygodniu wynoszą ok. 1000 zł mamy 32 spotkania w roku więc wychodzi 32000.
A gdzie sprzęt (koszulki ,dresy, piłki, buty, itp.) mało tego najważniejsze ok. 8 grup młodzieżowych gdzie trzeba ich ubrać, opłacić trenerów, wyjazdy itp. Więc OCO WAM CHODZI Z TĄ KASĄ LUDZIE.
Żaden prezes do 2 ligi polskiej niema korzyści z klubu chyba że taki jak SMS Łódź gdzie zawodnicy są szkoleni i sprzedawani.
A teraz wszystko idzie w dobrym kierunku w Zduńskiej Woli mamy wychowanków a za kilka lat myślę ze 3 liga utrzyma się spokojnie tylko z nich. Jedyny niewypał to boiska które nie są własnością klubu!!!!!!
Po drugie w Zduńskiej Woli mieszkam od 30 lat
Po trzecie jest mi Ciebie żal
stwierdzam ze z mniejszym budżetem sobie radzi całkiem nieźle
a co do Wieśniaków powiem krótko - gdyby znalazł się ktos z pieniędzmi i chciał wejśc do klubu to i ta Szewczyk by go spławił gdyz nie odda czego co znosi mu złote jaja.
Zadam tylko jedno pytanie - gdyby reaktywowac stara webrowską POGOŃ ilu kibiców przychodziłoby na mecze druzyny z Wojsławic a ilu na klub z tradycja nawet gdyby grała w klasie B?
odpowiedz nasuwa się sama
prezes który uważa że sparing z Dolcanem - druzyna I ligową, jest nie potrzebny, bo jest za daleki wyjazd?
Zamiast się cieszyc ze mozna podpatrzec lepsze druzyny w bezpośredniej walce i czegos się nauczyc, lepiej powiedziec chłopakom ze skaładają się na paliwo.
A co do drużyn młodzieżowych, Szewczyk dostaje subwencję z miasta na szkolenie - a chłopcy żeby grac musza płacic składki. leszek Kulma gdyby dostał taka kase jak Wsioki z Wojsławic mialby wyniki - poza tym z mniejsza kasą ma sekcje piłki nożnej, lekkiej atletyki i siatkówki.
A co do Szewczyka - dopóki on jest w klubie nikt normalny nie wejdzie jako sponsor do drużyny. Kolesiowi najlepiej dać pieniądze ale on władzy nie odda.
Jego problem - ale ja jako mieszkaniec tego miasta nie zgadzam się na przekazywanie pieniędzy z puli Urzędu Miasta do klubu z Wojsławic!!!!!!!!!!!