07.02.2010 18:10:05
region

Kolejna korona Ostrowii

Piłkarki Ostrowii Ostrówek MOSiR -u Sieradz zdobyły dziś kolejne mistrzostwo kraju. Tym razem podopieczne Rafała Dziuby wygrały finał Mistrzostw Polski w futsalu U-16. Turniej odbył się w Sieradzu.

(fot. Ostrowia Ostrówek)

W hali SP nr 9 rywalizowały 4 zespoły, grając systemem każdy z każdym. Losy mistrzostwa ważyły się do ostatniego spotkania, w którym gospodynie podejmowały Sztorm Gdynia. Piłkarki Ostrowii, by myśleć o złotych medalach, musiały mecz wygrać. Dziewczyny nie zawiodły siebie i kibiców, wygrały 2:1 i zdobyły złote medale juniorskich Mistrzostw Polski!

Wyniki:
Victoria Gaj (Małopolska) - Ostrowia Ostrówek 2:8
Bronowianka Kraków - Sztorm Gdynia 2:7
Sztorm - Gaj 11:3
Ostrowia - Bronowianka 8:1
Gaj - Bronowianka 3:6
Sztorm - Ostrowia 1:2

Puchar fair play - Bronowianka Kraków
Najlepszy bramkarz - Angelika Pawełczyk - Sztorm Gdynia
Najlepszy strzelec - Marta Stodulska - Ostrowia, 10 goli
Najlepsza zawodniczka - Marta Stodulska - Ostrowia Ostrówek

Skład Ostrowii Ostrówek MOSiR:
Marlena Czerwińska, Dominika Minias, Patrycja Balcerzak, Agnieszka Lorbecka, Patrycja Szymczak, Marta Stodulska, Sylwia Gajdzicka, Joanna Wijata, Paulina Ignaczak, Paulina Ignasiak. Trener: Rafał Dziuba

Komentarze

Sylwia
11.02.2010 22:20:38
Słuchaj facet, jeśli Ty nie potrafisz docenić tego co te dziewczyny robią z piłką, to jesteś h... nie facet!
kibic
11.02.2010 00:11:42
piłka nożna kobiet tak jak inne dyscypliny sportu w wykonaniu Pań rozwija się powoli ale cały czas!!!
w Niemczech czy Szwecji Panie kopiące piłkę zarabiają już całkiem fajne pieniążki a mecze są transmitowane np. przez Eurosport. po woli do celu...
...jeszcze usłyszymy o Paniach Piłkarkach... nie tylko z Sieradza
realista
10.02.2010 06:59:35
Prawda jest taka, ze te dziewczyny nawet jak zrobią kariere w seniorkach i bedą grac w ekstraklesie i tak będa tylko rodzajem folkloru na tle piłki męskiej. Brutalne, ale prawdziwe, czy ktos potrafi wymienić z nazwiska choć jedną reprezentantkę Polski seniorek??? Nie sądze. To jedna strona medalu a druga jest taka, że one naprawde potrafia grać w piłkę i robią to dobrze. ale głową muru nie przebiją...
sprawiedliwy
09.02.2010 15:29:56
Swieta prawda przyjacielu
Piłkarka
09.02.2010 05:55:02
Przepraszam..6 KADROWICZEK..
U-17 : Balcerzak, Stodulska, Królikowska, Lorbiecka, Nowacka
U-15 : Minias

;]]]]]]]
Piłkarka
09.02.2010 05:54:42
Chcę zwrócić uwagę na to że w tej drużynie jest 5 KADROWICZEK! ..i wam wszystkim tylko wydaje się że w Polsce jest tak mało drużyn kobiecych! Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego jaka wśród kobiet jest rywalizacja jeśli chodzi o powołania do kadry narodowej. ..nikt się tym nie interesuje z zewnątrz..może pora zacząć? A poza tym nazwa drużyny to UMKS Ostrowia Ostrówek MOSiR Sieradz.. Jeśli ktoś nie wie, to niech się nie wypowiada!!!
przyjaciel
08.02.2010 21:51:15
Trener Dziuba ma 6 zawodniczek w Kadrze Narodowej:
Balcerzak,Lorbiecka,Stodulska, Królikowska, Nowacka-U16 i Minias-U13 :)
proszę najpierw się zorientować o potem pisać!!!!
odnośnie klubu w Sieradzu to mam nadzieję że dla dobra dziewcząt zostanie on przeniesiony daleko od tego chorego miasta i jego władz!!!!!!!!!!!!!
T.
08.02.2010 13:04:55
Takie duże sukcesy odnosi drużyna piłkarek. sieradza (Walczak Szydło Olejnik) nic nie robią jesli chodzi o wsparcie finansowe dla sportu lokalnego. Wolą pchac kase do wlasnych kieszeni oraz w inwestycje gdzie nie widać żadnego efektu. Niedługo wybory a tej ekipie rządzącej podziękujemy to was panie Walczak Szydło i reszta darmozjadów czeka niebawem nie ma dla was juz miejsca w lokalnym samorządzie!! MY mieszkańcy Sieradza zadbamy o to!!!
Kibic
08.02.2010 06:58:57
Dobrze, że trener Dziuba ma 3 zawodniczki w kadrze narodwej, tylko mu pogratulować. Aleeee ludzie!! w piłce nożnej kobiet w Polsce jest kilka drużyn, może je na palcach rąk wyliczyć, po drugie to jest klub Ostrowia Ostrówek siedziba tego klubu znajduje się w Sieradzu, więc nie dziwię się władzą miasta, że nie chcą ich nagradzać.Mos Sieradz też miał kilku kadrowiczów jednocześnie np Kozłowski,Kociołek, Bednarek.
zyczliwy
08.02.2010 05:47:55
Prosze bardzo - Anna Pacholak, Agata Bedanrek, Artur Kozłowski. Dodam, ze wszyscy to SENIORZY!!! o juniorach nie wspomnę. Więc na przyszłość radze ostrozniej z porównaniami.
jaja
08.02.2010 05:47:43
Może wreszcie choćby jakiś lokal się znalazł dla Klubu ??? Przyjść i z uśmieszkiem dać puchar to "malizna". (tylko nie kicz, że zatańczą po irlandzku}.
brawo
08.02.2010 05:47:27
Brawo dziewczyny - jesteście WIELKIE. Chłopaki z waszego rocznika, chyba by z Wami mięli problem wygrać.
brawo
08.02.2010 05:47:15
Mam nadzieję i zgłaszam do XIII Plebiscytu "7 Wspaniałych" za 2010 r. jako wydarzenie roku: Mistrzostwa Polski U-16 dziewcząt; na najpopularniejszy sportowiec roku: Marta Stodulska i Patrycja Balcerzak. Przykre, że za 2009 rok nie zostały docenione te dziewczyny - Szacowna Kapituła przysnęła.
kibic
07.02.2010 22:26:14
ten plebiscyt mnie rozśmiesza!!!!
co niektórzy głosują sami na siebie:) np. Rosiak:)
kibic
07.02.2010 22:25:55
brawo dziewczyny! jesteście Wielkie!!!
ASIA
07.02.2010 22:25:50
super Dziewczyny!!!
Ola
07.02.2010 22:25:47
Co przedstawia polska piłka nożna? męska :((( ... kobieca jest nawet wyżej.... :) Plebiscyt !!! Proszę wymienić 3 członków kadry narodowej w jakimkolwiek sporcie olimpijskim w ostatnim 25-leciu wychowanych przez trenerów tego miasta.....
Radny
07.02.2010 22:25:34
proszę by wszyscy Radni w końcu się obudzili!!!
doceńcie te dziewczyny, bo skoro Prezydent ma w nosie osiągnięcia tych wspaniałych dziewczyn to szanowni Radni nie muszą brać z Niego przykładu!!!
wstyd patrzeć jak władze Sieradza przyglądają się z boku...
mam nadzieję że po wyborach z nowym Prezydentem i Radą miasta nasze Dziewczyny zostaną DOCENIONE a Klub dostanie wsparcie finansowe!!!
sieradzak
07.02.2010 22:25:25
pewnie że się należała!!! od dłuższego czasu dziewczęta z swoimi występami promują miasto Sieradz!!!
mógłby Prezydent ze świtą Radnych wesprzeć te dziewczyny...
słyszałem że miasto" postarało" i wsparło klub 7 tys zł:)... śmieszna suma!!! to starczy na 3 wyjazdy ligowe...
apeluję do władz Sieradza o...myślenie!!!
...czekać tylko jak inne miasto zgarnie nam dziewczyny sprzed nosa!!!
Sylwia
07.02.2010 18:06:25
Brawo dziewczyny!!!
kibic
07.02.2010 18:06:19
Powiem za Jarosławem Szewczykiem - należało się ale tym dziewczynom przynajmniej jakieś wyróżnienie. Jest jakiś niedosyt.

Więcej informacji

Zduńska Wola

Łódzki Dom Kultury i Zduńska Wola z porozumieniem

Dzisiaj, 14:09:59

Zduńska Wola formalizuje współpracę z Łódzkim Domem Kultury. Podpisano porozumienie, które będzie skutkowało wspólnymi działaniami w zakresie inicjowania i realizowania działań kulturalnych.

0
region

Opieka koordynowana w Łódzkiem

Dzisiaj, 13:31:52

Opieka koordynowana działa od 1 października 2022 r. W Łódzkiem w styczniu 2023 r. było zaledwie 42 placówki, które przystąpiły do projektu. Rok później było już ich 158, a w styczniu 2025- 211 placówek. Obecnie opieką koordynowaną w województwie łódzkim objętych jest 2 300 000 pacjentów, czyli około 70 proc. wszystkich zadeklarowanych pacjentów.

0
Sieradz
KULTURA

Legendarny zespół wystąpi w Sieradzu

Dzisiaj, 13:29:27

W sobotę Rynek w Sieradzu wypełni się muzyką, tańcem i wyjątkową energią jednego z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. O godz. 20.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

0
On AirTeraz gra

Monika Waraczyńska

monika.waraczynska@nasze.fm
Nasze Radio 104,7 FM
Co teraz?
On Air
06:24
Life
Des'ree
Nasze Radio 92,1 FM... nostalgicznie!
Co teraz?
On Air
15:08
Cyganeria
Irena Santor
Nowy odcinek
Giełda Ogłoszeń Drobnych
z dnia 23.06.2026
Giełda Ogłoszeń Drobnych - 23.06.2026
Posłuchaj i zobacz transkrypcję → Wszystkie odcinki
00:00 00:00
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.2
24.06.2026 Prezydent Zduńskiej Woli w Radiowej Posesji cz.1
24.06.2026 Gotuj z Dominikiem - odc.156
24.06.2026 Przedszkolaki z Wróblewa odwiedziły Nasze Radio
24.06.2026 Dni Gminy Wróblew 2026, zapowiedź wydarzenia

Co, gdzie, kiedy

24.06.2026
Spotkanie z Lekarzem Marcinem Sowińskim
Kawiarnia Nasze Niebo w Mieście, Zduńska Wola ul. Łaska 88
27.06.2026
Koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk"
Rynek w Sieradzu
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
IV Bieg Śladami Powstańców 1863 r.
Stadion Gminny w Sędziejowicach
28.06.2026
I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Wróblew
Gminny Ośrodek Kultury we Wróblewie
Wystawa modeli z klocków kontrukcyjnych
Ochotnicza Straż Pożarna w Zduńskiej Woli, ul. Dąbrowskiego 4
XIII Letnia Akademia Opery, Operetki i Musicalu
Plac przy Klasztorze OO. Bernardynów w Warcie
Kwesta na rzecz renowacji historycznych nagrobków
Cmentarz Parafialny w Rossoszycy
Więcej...








Lista przebojów HitFM Naszego Radia
1
Kuba i Kuba
Stygnie lato
2
Mrozu
Nie ma miejsca jak dom
3
Męskie Granie Orkiestra, Igor Herbut, Zalia, Vito Bambino
Nareszcie
Nasze Radio 104,7 FM
🎵 Ładowanie...