19.04.2017 10:48:58

Nie żyje Krzysztof Kaczmarek

W wieku 39 lat zmarł nagle Krzysztof Kaczmarek - lekkoatleta ze Zduńskiej Woli, złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney z 2000 roku.

(fot. arch. MKS Zduńska Wola)

Krzysztof Kaczmarek uprawiał konkurencje techniczne: pchnięcie kulą, rzut dyskiem , rzut młotem. Swój życiowy sukces odniósł na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney, gdzie wywalczył złoty medal w pchnięciu kulą, był również mistrzem świata i wielokrotnym medalistą tych zawodów, a także mistrzem i medalistą mistrzostw Europy w kuli, dysku i młocie. Bił też rekordy świata w swojej kategorii sprawnościowej. Krzysztof Kaczmarek reprezentował barwy zduńskowolskich klubów: MULKS PARK, a następnie MKS.

Pogrzeb odbędzie się w piątek (21.04) o 14:30 w kościele na os. Południe (Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbe)