11.03.2017 19:42:56

Gatta znów punktuje

W meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy Gatta Active pokonała w Zduńskiej Woli AZS Katowice 5:2. Teraz Mistrzów Polski czekają dwa wyjazdy do Chorzowa, najpierw na mecz ligowy, później pucharowy.

(fot. nasze.fm)

Do pojedynku z AZS Katowice gospodarze przystąpili po pucharowym zwycięstwie z FC Toruń 6:1. Na akademikach ze Śląska ten wynik nie zrobił jednak żadnego wrażenia, bo bez kompleksów zaatakowali Gattę od pierwszych sekund spotkania. Po kilku znakomitych okazjach z obydwu stron pierwszy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Salisz. Goście nie cieszyli się jednak prowadzeniem zbyt długo, bo już po kilkudziesięciu sekundach wyrównał Daniel Krawczyk. Kiedy kolejne bramki zdobyli: Marcin Stanisławski i Marcin Kiełpiński, wydawało się, że Gatta odzyskała pełna kontrolę nad meczem. Goście wciąż jednak groźnie kontrowali, a w jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Dariusza Słowińskiego pokonał Tomasz Dura.
Druga część spotkania nie obfitowała w gole, ale na pewno trzymała w napięciu. Gatta szukała bramki na 4:2, goście uparcie dążyli do remisu. W miarę upływu czasu, wiadomo było, że końcówka może być dramatyczna. Gospodarze najwyraźniej postanowili oszczędziś nerwów sobie i kibicom i w 36. minucie stało się to, na co wszyscy czekali. Daniel Krawczyk pokonał w końcu Krzyśkę, a w jednej z kolejnych akcji powtorzył swoj wyczyn. Na niespełna 4. minuty przed końcową syreną zduńskowolanie prowadzili już 5:2. Katowiczanie atakowali jeszcze z lotnym bramkarzem, ale wyniku już nie zmienili.
W kolejnym meczu Gatta zagra na wyjeździe z Clearexem, do Chorzowa zduńskowolanie pojadą też 22 marca na pierwszy półfinał Pucharu Polski.

Gatta Active Zduńska Wola - AZS UŚ Katowice 5:2 (3:2)