Dotacje dla sieradzkich klubów sportowych
250 tysięcy złotych - taką kwotę przeznaczył sieradzki magistrat na dotacje dla klubów sportowych, działających na terenie miasta.
- To jest pierwsza transza, ale myślę, że nie ostatnia. Są to środki specyficzne, ponieważ dotyczą one wsparcia rozwoju sportu. Kluby sportowe, które ubiegały się o te środki, musiały się wykazać tzw. celem publicznym i całą procedurą prowadzenia zajęć czy też szkolenia sportowego w określonej dyscyplinie – mówi Jadwiga Maciejewska, kierownik Referatu Edukacji i Spraw Społecznych w sieradzkim magistracie.
Najwięcej pieniędzy otrzymał Klub Sportowy "Warta". Dotacja wyniosła ponad 100 tysięcy złotych.
Pełną listę klubów znajdziecie TUTAJ
Więcej informacji
Groźny pożar w gminie Wróblew
Dzisiaj, 19:50:15
Kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w miejscowości Józefów (gmina Wróblew). Płonęło kilka hektarów lasu i zboże na pniu.
Śląsk na sieradzkim rynku
Dzisiaj, 13:22:00
Upał nie przestraszył artystów i widzów. Rynek w Sieradzu wypełnił się wczoraj muzyką i tańcem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zgromadził liczną publiczność.
Wielkie rzuty
Dzisiaj, 12:10:54
Zduńskowolanka Róża Kozakowska (Start Tarnów) zdobyła w Zamościu złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw Polski, a ponadto ustanowiła nowy rekord świata w rzucie maczugą. Na trzecim stopniu podium stał Maciej Tomczyk. Zawodnik Startu Zduńska Wola rywalizował w rzucie oszczepem.
Komentarze