Jaśniej na boisku MOSiR
Boisko ze sztuczną murawą na stadionie MOSiR w Sieradzu zyskało nowe oświetlenie. Jako pierwsi w nowym świetle trenowali piłkarze Warty.
- W porównaniu z tym, co było do tej pory zmiana jest diametralna, w niektórych miejscach na boisku jest nawet dwa razy jaśniej, niż jeszcze do niedawna - mówi dyrektor MOSiR Władysław Maciejewski. Z czasem doświetlona zostanie także pierwsza płyta stadionu. W tym roku na pewno pojawią się fundamenty pod 30. metrowe maszty, na których w późniejszym terminie zostaną zamontowane lampy. Zmian na stadionie miejskim będzie więcej. W miejsce starej (północnej) trybuny pojawi się nowa, również na nasypie, ale zadaszona. Inwestycja przewiduje przede wszystkim budowę tartanowej bieżni oraz skoczni i rzutni do konkurencji technicznych.
Więcej informacji
Groźny pożar w gminie Wróblew
Dzisiaj, 19:50:15
Kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru, który wybuchł w miejscowości Józefów (gmina Wróblew). Płonęło kilka hektarów lasu i zboże na pniu.
Śląsk na sieradzkim rynku
Dzisiaj, 13:22:00
Upał nie przestraszył artystów i widzów. Rynek w Sieradzu wypełnił się wczoraj muzyką i tańcem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zgromadził liczną publiczność.
Wielkie rzuty
Dzisiaj, 12:10:54
Zduńskowolanka Róża Kozakowska (Start Tarnów) zdobyła w Zamościu złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw Polski, a ponadto ustanowiła nowy rekord świata w rzucie maczugą. Na trzecim stopniu podium stał Maciej Tomczyk. Zawodnik Startu Zduńska Wola rywalizował w rzucie oszczepem.
Komentarze