Świąteczny turniej piłki nożnej w Wojsławicach
Wczoraj (20.12) w Szkole Podstawowej w Wojsławicach odbył się Świąteczny Turniej Piłki Nożnej młodzików o Puchar Wójta Gminy Zduńska Wola. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn reprezentujących szkoły z terenu Gminy Zduńska Wola. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach systemem "każdy z każdym".
O tytuł mistrza walczyły najlepsze drużyny z dwóch grup: drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Czechach i Szkołę Podstawową w Janiszewicach. Po bardzo wyrównanym i stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu, ostatecznie po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał wynik 3:0 dla drużyny z Czech, która zdobyła Puchar Wójta Gminy Zduńska Wola oraz tytuł Mistrza Świątecznego Turnieju. Trzecie miejsce po równie emocjonującym i zaciętym spotkaniu, gdzie zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej w Wojsławicach.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce - SP w Czechach
II miejsce - SP w Janiszewicach
III miejsce - SP w Wojsławicach
IV miejsce - SP w Izabelowie
V miejsce - SP w Annopolu Starym
VI miejsce - SP w Krobanowie
Najwięcej bramek w turnieju strzelił Bartłomiej Przybył ze Szkoły Podstawowej w Izabelowie, zdobywając rekordową liczbę 15 bramek i tytuł najlepszego strzelca turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju został Franciszek Rynkiewicz z drużyny wicemistrzów.
W trakcie turnieju zorganizowano także dwa konkursy sprawnościowe. Pierwszy z nich "slalom z piłką między pachołkami" wygrał Jasiu Staniucha ze Szkoły Podstawowej w Czechach. Drugi konkurs "bieg wahadłowy z piłką" wygrał Wiktor Bejmert ze Szkoły Podstawowej w Wojsławicach.
Wspaniałą sportową atmosferę pomogli stworzyć tego dnia kibice
z Wojsławic oraz rodzice zawodników, którzy swoim dopingiem zachęcali piłkarzy wszystkich drużyn do dobrej gry. Wręczenia dyplomów, pucharów, medali i nagród dokonali: Henryk Staniucha - Wójt Gminy Zduńska Wola, Jacek Kozłowski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zduńska Wola, radni Rady Gminy Zduńska Wola oraz dyrektorzy szkół.
Więcej informacji
Śląsk na sieradzkim rynku
Dzisiaj, 13:22:00
Upał nie przestraszył artystów i widzów. Rynek w Sieradzu wypełnił się wczoraj muzyką i tańcem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zgromadził liczną publiczność.
Wielkie rzuty
Dzisiaj, 12:10:54
Zduńskowolanka Róża Kozakowska (Start Tarnów) zdobyła w Zamościu złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw Polski, a ponadto ustanowiła nowy rekord świata w rzucie maczugą. Na trzecim stopniu podium stał Maciej Tomczyk. Zawodnik Startu Zduńska Wola rywalizował w rzucie oszczepem.
Komza mistrzynią Europy
Dzisiaj, 11:45:18
Justyna Komza (ULKS "28" Włyń) zdobyła w szkockim Stirling złoty medal mistrzostw Europy seniorek w sumo. Trenerem zawodniczki jest Paweł Pawełczyk.
Komentarze