RAP Radomsko górą!

W Sieradzu rozegrano dziś turniej halowej piłki nożnej "Młodzi z pasją". Na parkiecie rywalizowało osiem drużyn z rocznika 2008. Wygrali goście z Radomska. Będąca gospodarzem turnieju Warta Sieradz jr wystawiła dwie drużyny, które zajęły trzecie i ósme miejsce.
W piątej edycji tego wydarzenia wzięły udział drużyny Widzewa Łódź, Pogoni Zduńska Wola, RAP Radomsko, Sportowej Częstochowy, GOKSiR Lipce Reymontowskie, Jutrzenki Bychlew oraz Warta Sieradz biała i Warta Sieradz zielona. Zarówno w eliminacjach, jak i w drugiej fazie turnieju grano po 15 min. W pierwszej czwórce znalazły się Widzew, RAP, Warta S-dz zielona i GOKSiR. Te drużyny grały dalej w turniejowej Lidze Mistrzów, pozostałe zaś w Lidze Europy. Zwyciężyło Radomsko przed Widzewem i Wartą Sieradz zieloną. Kolejne miejsca zajęły Lipce Reymontowskie, Bychlew, Częstochowa, Zduńska Wola i Warta Sieradz biała. Królem strzelców turnieju został Dawid Stasiński (Warta S-dz zielona), najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Jędraszczyka (Widzew) a najlepszym bramkarzem Piotra Olczyka (Radomsko). Imprezie towarzyszył konkurs rzutów karnych zorganizowany przerwie rozgrywek młodzieżowych. Wzięli w nim udział zaproszeni goście, trenerzy drużyn i sponsorzy turnieju. Zwyciężył Dominik Paś reprezentujący Orange. Kolejny taki turniej w Sieradzu organizowany przez Wartę jr będzie latem przyszłego roku. Organizatorzy rozważają przygotowanie dwudniowej imprezy.
Więcej informacji
Śląsk na sieradzkim rynku
Dzisiaj, 13:22:00
Upał nie przestraszył artystów i widzów. Rynek w Sieradzu wypełnił się wczoraj muzyką i tańcem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Koncert zgromadził liczną publiczność.
Wielkie rzuty
Dzisiaj, 12:10:54
Zduńskowolanka Róża Kozakowska (Start Tarnów) zdobyła w Zamościu złoty medal paralekkoatletycznych mistrzostw Polski, a ponadto ustanowiła nowy rekord świata w rzucie maczugą. Na trzecim stopniu podium stał Maciej Tomczyk. Zawodnik Startu Zduńska Wola rywalizował w rzucie oszczepem.
Komza mistrzynią Europy
Dzisiaj, 11:45:18
Justyna Komza (ULKS "28" Włyń) zdobyła w szkockim Stirling złoty medal mistrzostw Europy seniorek w sumo. Trenerem zawodniczki jest Paweł Pawełczyk.
Komentarze