Rodzinnie w badmintona
W Sieradzu rozegrano II Rodzinny Turniej Badmintona. Na udział w imprezie zdecydowali się zawodnicy z tego miasta, ale byli też goście z Pabianic i Wrocławia. Turniej odbył się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum Gminy Sieradz.
Zawodnicy rywalizowali w grze podwójnej (rodzic + dziecko, rodzeństwo, rodzice). Choć impreza miała głównie charakter amatorski i integracyjny to jednak zacięcia sportowego uczestnikom rozgrywek nie brakowało.
- Byliśmy tu już na poprzednim takim turnieju i bardzo nam się spodobało. Dziś też przyjechaliśmy rodzinnie. U siebie staramy się regularnie wychodzić przed dom i ćwiczyć tak, by poprawiać formę i technikę - mówi pan Tomasz, który przyjechał z rodziną na turniej aż z Wrocławia.
Pierwszy taki turniej badmintona był w Sieradzu w marcu i od razu cieszył się sporym zainteresowaniem. Dziś uczestniczyło w tej imprezie około 30 par (łącznie we wszystkich kategoriach).
- Badminton cieszy się w Sieradzu coraz większym zainteresowaniem w naszym mieście. Chętnych na treningi zapraszamy w czwartki w godz. 17-20 tu do tej hali przy ulicy Armii Krajowej - mówi Mariusz Wojnowicz, jeden z organizatorów dzisiejszej imprezy.
Dla najlepszych w dzisiejszym turnieju były oczywiście nagrody. Temu wydarzeniu patronowało Nasze Radio i portal nasze.fm.
WYNIKI
kat. klas 1-3
1. Hanna Trela i Dariusz Trela z Sieradza
2. Anna Ciężka i Dariusz Ciężki z Pabianic
3. Filip Mikołajczyk i Agnieszka Mikołajczyk z Pabianic
kat. klas 4-6
1. Maja Trela i Dariusz Trela z Sieradza
2. Weronika Romek i Piotr Romek z Sieradza
3. Aleksandra Cieploch i Piotr Cieploch z Sieradza
kat. OPEN
1. Julia Gołąb i Jarosław Gołąb z Sieradza
2. Julia Zachariasiewicz i Tomasz Zachariasiewicz z Wrocławia
3. Beata Kopka i Krzysztof Kopka z Pabianic
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Dzisiaj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Dzisiaj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Wojewódzkie zakończenie roku szkolnego 2025/2026
Dzisiaj, 13:55:45
Wojewódzka uroczystość zakończenia roku szkolnego odbyła się dziś, 26 czerwca, w Zespole Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli w Zduńskiej Woli Karszniach. Był to dzień podsumowań, podziękowań i wyróżnień dla uczniów, którzy w mijającym roku osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.
Komentarze