Zapasy po sieradzku

Turniej Lato Sieradzkie to wizytówka sieradzkich zapasów. Dziś w hali MOSiR w Memoriale Kazimierza Zielińskiego rywalizowało ok. 100 zawodników.
Nie mogło zabraknąć zapaśników z Brzegu Dolnego, czyli z klubu zaprzyjaźnionego z LKS Piast Sieradz, poza tym na zawody przyjechali zawodnicy z Mazowsza i woj. łódzkiego. - Jest ciężko, bo organizacja takich zawodów spada praktycznie na dwie osoby, poza mną jest to oczywiście prezes LKS Piast - Maciej Sulgan - mówi Zbigniew Maryan, kiedyś świetny zapaśnik, a obecnie trener Piasta. - Cieszymy się bardzo, że pojawili się dziś rodzice naszych najmłodszych zawodników, ich zaangażowanie sprawi być może, że ta nowa grupa będzie się rozwijać. Początki są oczywiście trudne, dziś nasi najmłodsi wychowankowie walczą ze starszymi od siebie, ale gdzieś muszą się uczyć - dodaje Maryan. Jednym z widzów obserwujących dzisiejszy turniej był Ryszard Klimas, były zapaśnik, później trener, który na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie był asystentem trenerów kadry zarówno w stylu wolnym, jak i klasycznym. Obecnie działa w Polskim Związku Zapaśniczym, jest także cenionym trenerem w Sankt Petersburgu w Rosji. Ostatnio dwie podopieczne Klimasa wywalczyły medale igrzysk w Rio. - Pamiętam, gdy sam walczyłem w tym turnieju, to zawsze była wizytówka sieradzkich zapasów, cieszę się, że impreza wciąż się odbywa i mam nadzieję, że w przyszłym roku na jubileusz klubu uda się zorganizować te zawody z większym rozmachem, może uda się zaprosić zapaśników w Sankt Petersburga? - dodaje Klimas.
Miejsca na podium zawodników LKS Piast Sieradz:
Młodzicy
3. Bartosz Szumiela (kat. 59 kg)
Kadeci
3. Przemysław Plewa (85 kg)
Młodzieżowcy
3. Dawid Morawka (61 kg)
3. Łukasz Plewa (86 kg)
2. Michał Dudek (97 kg)
Klasyfikacja klubowa:
1. UKS MASTER Łódź
2. ZTA Zgierz
3. KS Budowlani Łódź
7. LKS Piast Sieradz
Startowało 10 klubów.
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze