Biegiem wokół Mont Blanc
Ultramaratończyk Mariusz Wieła z grupy Sieradz Biega ukończył morderczy bieg Ultra Trail de Mont Blanc długości 170 km.
Bieg wokół masywu Mont blanc to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Trasa liczyła 170 km, obejmowała ponad 10.000 metrów przewyższeń i prowadziła przez Francję Włochy i Szwajcarię. Nie każdy może wziąć udział w tych trudnych zawodach. Trzeba się do nich zakwalifikować, co sieradzkiemu biegaczowi zajęło 2 lata. Kwalifikacja polegała na startach w zawodach na całym świecie, które akceptowane są przez organizatora UTMB, a następnie - w zależności od długości i trudności trasy - zdobywaniu punktów (Mariusz ukończył Łemkowyna Ultra Trail 150 km (4 pkt) 3 razy Śnieżka 52 km (1 pkt) TDS - Sur les Traces des Ducs de Savoie 119 km (4 pkt), co zagwarantowało odpowiednią ilość punktów. Same biegi kwalifikacyjne nie dają jeszcze gwarancji udziału w zawodach. Organizator przeprowadza losowanie spośród wszystkich zgłoszonych. Mariusz miał szczęście i został wylosowany. w tym roku. Jego czas to 43 godziny, 23 minuty i 2 sekundy. To drugi start sieradzanina w tych prestiżowych zawodach, przed rokiem Wieła biegł na dystansie 119 km.
O biegu
Start UTMB odbył się w piątek o godzinie 18, trasa zaczyna się w Chamonix we Francji i prowadziła szlakiem do Coumayer (Włochy), następnie Trient (Szwajcaria) i kończyła się ponownie w Chamonix. Na starcie stanęło 2555 zawodników z ponad 80 krajów, na metę dotarło 1468, co pokazuje skalę trudności tych zawodów.
Warto dodać, że zwycięzcy nie otrzymują żadnych nagród, natomiast każdy zawodnik jest traktowany jak zwycięzca. Widać to na całej trasie po niespotykanym dopingu kibiców, zaś atmosfera panująca podczas finiszu w Chamonix jest czymś, czego nie spotyka się nigdzie. Malownicza trasa wynagradza jej trudność, nieprzewidywalna i zmienna pogoda (burze, upały), szlaki pokryte w części śniegiem, mgliste poranki, z których wyłaniają się szczyty gór - to wizytówka UTMB.
Film z tegorocznego biegu obejrzysz TUTAJ
Więcej informacji
Piłkarskie złotka
Wczoraj, 21:39:30
Uczennice Szkoły Podstawowej nr 10 w Sieradzu zdobyły w Głuchołazach złote medale Ogólnopolskich Finałów Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej.
Burmistrz Błaszek z absolutorium budżetowym
Wczoraj, 15:04:09
Burmistrz Błaszek w Powiecie Sieradzkim to kolejny samorządowiec w regionie pozytywnie skwitowany za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Piotr Świderski uzyskał też od rady miejskiej wotum zaufania.
Zabawa pod chmurką na Rynku
Dzisiaj, 05:50:23
Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Dom Kultury w Burzeninie zapraszają na cykl letnich muzycznych niedziel. W planach przeróżne klimaty, wstęp będzie wolny.
Komentarze