Mistrzowie pięknego czytania i recytacji wyłonieni
Wczoraj w SP w Barczewie odbył się 10. jubileuszowy konkurs "Mistrz pięknego czytania i recytacji". O mistrzowskie laury walczyło 13 uczniów z 7 szkół w regionie.
W konkursie wzięły udział dzieci z klas trzecich szkół podstawowych z Brzeźnia, Sieradza, Ostrowa, Kliczkowa, Złoczewa, Burzenina i Barczewa.
W tym roku uczniowie recytowali i czytali wiersze o tematyce patriotycznej, poza tym musieli się też zmierzyć z tekstem prozatorskim – były to legendy polskie m.in. W. Chotomskiej.
W konkursie zwyciężyła Paulina Owczarek z Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu. Drugie miejsce zajęła Justyna Florczak ze SP w Złoczewie, a trzecie - Agata Witkowska ze SP w Ostrowie.
Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Grażyna Dziedzic z GOK w Brzeźniu, Malgorzata Jagoda z Filii Biblioteki Publicznej w Barczewie i Monika Waraczyńska dziennikarka Naszego Radia.
Uczestnicy w oczekiwaniu na werdykt jury obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów szkoły w Barczewie.
Przy okazji tego konkursu dowiedzieliśmy się, że w szkole w Barczewie działa radiowęzeł.
I to właśnie spikerka – uczennica ogłosiła rozpoczęcie tegorocznej edycji konkursu.
Konkurs zorganizowały wspólnie SP im.im. Zbigniewa Świętochowskiego w Barczewie i Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźniu.
Więcej informacji
Porażka i niewykorzytany karny
Wczoraj, 22:18:32
Nieudany początek baraży o awans do IV ligi w wykonaniu rezerw Warty Sieradz. W pierwszym meczu półfinałowym Sieradzanie przegrali na wyjeździe ze Startem Brzeziny 0:2 i zmarnowali rzut karny. W sobotę odbędzie się spotkanie rewanżowe.
Na Cztery Łapy - na nowe domy czekają Spinka, Kama i Alex
Dzisiaj, 06:00:42
W programie "Na Cztery Łapy" o 14:15 poznacie trzech wyjątkowych psich seniorów z Funny Pets w Czartkach. Spinka, Kama i Alex mają za sobą wiele trudnych doświadczeń, ale każdego dnia pokazują, jak wielką siłę daje cierpliwość, spokój i zaufanie budowane małymi krokami. To historia o odwadze, przełamywaniu lęków i nadziei na własny dom.
"Modelik" zaprasza na wystawę modeli z klocków
Wczoraj, 15:59:23
Na kolejną wystawę zaprasza działająca w Zduńskiej Woli Grupa Miłośników Modeli i Modelarstwa "Modelik". W najbliższy weekend, a także tydzień później (27 i 28 czerwca) w siedzibie Ochotniej Straży Pożarnej w tym mieście będzie można oglądać modele z klocków konstrukcyjnych.
